Alkaako nyt nimien keruu?

Onko nyt joka kahdeksas vuosi tapahtuva nimienkeruu vuosi? Sekä SKP:llä että KTP:llä. Eikös homma mene niin, että kun jää kaksissa vaaleissa peräkkäin ilman eduskuntapaikkaa, tippuu puoluerekisteristä? Ja silloin on uudelleen kirjoittauminen edessä. Vai joutuivatko kumpikin keräyspuuhaan 2003 vaalien jälkeen? KTP:llä voi tehdä tiukkaa - sen verran pieniä olivat äänimäärät kaikissa vaalipiireissä. Kaikki sukulaiset ja kummin kaimat joudutaan kaivamaan esille. Mutta periksihän ei anneta.
5339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laatia listaa niin kuin kunnon kommunistileirissä
aina on tehty.

Omaan asiaan voi käyttää vaikka aikaa sitten kuol-
leiden sukulaisten identiteettiä.

Leikki leikkinä, mutta mukavaa on seurata taudin
viime kouristuksia ja hersytellä naurua 70 luvun
uhoa muistellen.

Piru kun olisi vielä Sinisalon Taisto katselemassa.

Näkisi pitkän naaman telkussa vielä hyvällä tuu-
rilla.

Saarisen Arska voisi sanoa että "mitäs minä sanoin".

Ei muuta kuin stallarit stallaamaan.

Urpon ovelle jos satutte niin kirjoitan siihen
että V L Lenin.

Ette varmaan huomaisi mitään?

On tämä ihanaa aikaa. Nähdä isänmaan nakertajat
kynsin hampain jatkamassa toivotonta urakkaa.

Äänestä

SKP ei putoa pois puoluerekisteristä.SKP keräsi viimeksi nimiä kannattajakortteihin vuoden 2003 eduskuntavaalien jälkeen.Puolue tippuu pois puoluerekisterissä jos se ei ole saanut edustajaa kaksissa perättäisissä eduskuntavaaleissa,näin ole SKP säilyy puoluerekisterissä ainakin vielä vuoden 2011 eduskuntavaaleihin asti.

Äänestä
  • Onhan se päivän selvää, ettei SKP saa yhtään edustajaa seuraavissakaan vaaleissa. 5000 kannatuskortin kerääminen saattaa olla kova homma. Komuressukat joutuvat kerjäämään kannattajia hattu kourassa.

    Äänestä

  • Kysyjä X kirjoitti:

    Onhan se päivän selvää, ettei SKP saa yhtään edustajaa seuraavissakaan vaaleissa. 5000 kannatuskortin kerääminen saattaa olla kova homma. Komuressukat joutuvat kerjäämään kannattajia hattu kourassa.

    että pääsen ens kerralla läpi! Meinaan menen läpi, ja pistän sitten hesariin ilmoituksen, että tules kysyjä x tarjoon kaljat! Jos en pääse tarjoon sulle! Sovittu mun puolesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luokkatietoinen kirjoitti:

Onko nyt joka kahdeksas vuosi tapahtuva nimienkeruu vuosi? Sekä SKP:llä että KTP:llä. Eikös homma mene niin, että kun jää kaksissa vaaleissa peräkkäin ilman eduskuntapaikkaa, tippuu puoluerekisteristä? Ja silloin on uudelleen kirjoittauminen edessä. Vai joutuivatko kumpikin keräyspuuhaan 2003 vaalien jälkeen? KTP:llä voi tehdä tiukkaa - sen verran pieniä olivat äänimäärät kaikissa vaalipiireissä. Kaikki sukulaiset ja kummin kaimat joudutaan kaivamaan esille. Mutta periksihän ei anneta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu