Eikö taksimiehet tiedä ettei keskelle suojatietä saa parkkeerata.Olen pannut merkille kun he tuovat kännikaloja viinakauppaan,niin aina siihen samaan paikkaan jäädään odottelemaan.
Luulis heidän jaksavan kävellä edes pari metriä oikealle parkkipaikalle, vaikka kuinka meidän rahoja käyttävätkin viinaan ja ajelevat taksilla.
Luulis heidän jaksavan kävellä edes pari metriä oikealle parkkipaikalle, vaikka kuinka meidän rahoja käyttävätkin viinaan ja ajelevat taksilla.
Vastaukset 4
Vanhimmat
näin on pitäis saada tolkkua taksikuskeille sillä miehiksi niitä täällä ei voi sanoa
esim.Uusi-Erkkilän kodinkone myymälän/R-kioskin paikkeilla on suosittu parkkipaikka!
Olen ollut likipiti-tilanteessa rollaattoreineni useesti mainitussa kohdassa!
Myös Meritan, vai mikä sen nimi nykyään onkaan, sen pankkiautomaatille ajetaan suoraan suojatietä pitkin!
-Tappopaikka.
Siskoni poika sai viime kesänä sakkolapun "liikenteen vastaisesta pysäköinnistä"!
Kaksikymppiä oli suorite, kun autonsa nokka oli väärällä puolen tietä.
Tosin parkkitaskussa.
Kyllä poliisi siihen heräsi. Tais olla vaan kyse kulkuneuvon mallista?
Pojan auto oli merkkiä "Rutinoff". Ja vanha.
Muistan n.kymmenen vuotta sitten, kun vääristä parkkeeraamisista puhuttiin ja poliisia lehdessä apuun kaivattiin, niin paskalakin vastaus oli: "Ettei olla saatu vielä painosta parkkisakko lappuja"..
Ilmeisesti painotalo aina vaan jarruttaa, tai sitten poliisilla on oma näkemyksensä asiaan ja samalla puolueellinen..
Kerttu
kunnollinen kevyen liikenteen väylä?
Todella surkeessa kunnossa on ne.
Koskelta hämeenkyröön menevä on esimerkiksi niin monttunen ja paska että oikeen hävettää kunnan puolesta!
Kaikenmaailman kamppaniat yllyttää ihmisiä liikkumaan ja ulkoilemaan. Rullaluistele nyt sellasella perunapellolla sitten. Joka viides metri on nenällään niin ei se mieltä ylennä saati kuntoa nosta.
Jonkun asioita halusta ajava ja muutenkin sanavalmis tyyppi vois alkaa kerätä vaikka adressia asian tiimoilta niin pistän nimeni siihen heti.
Pyörätiet kuntoon stana!!
että noita vastakarvaan pysäköijiä sakotetaan. Niitä on täällä niin paljon, etten missään muualla ole sellaista nähnyt. Olen luullut, ettei poliisi sakota täällä ollenkaan "liikenteen vastaisesta pysäköinnistä", mutta hyvä juttu jos näin on.
Saisivat vaan enemmän laputtaa, koska täällä kyllä ajellaan(jalkakäytävillä) ja pysäköidään(jalkakäytävillä) kuin Villissä Lännessä.