Peli kovenee

Tuleva mestari on taatusti ansainnut pyttynsä. Loppusarja on äärimmäisen kova ja pienistä asioista kiinni. Väitän että erikoistilanteilla ratkaistaan finaalipari. Tapparan joutuu roikkumaan ja jarruttelemaan HPK:n nopeita laitureita ja siinäpä onkin eräs mahdollisuus jos tuomarit ovat tarkkana. Mv-peli kaikilla tasaista, ei Lehtonen ole sen kummempi kuin muutkaan.
HPK-Jokerit jatkoon ja siihen palataan aikanaan.

Bluusilainen, kuuntele:" Surujen kitara" ja itke pilaantuneita makkaroitasi!!!!
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, ei se Lehtonen ole kuin tavallinen kuolevainen ja muistellaanpas esim. taannoista tv-peliä, jossa Jokerit pelasivat Bluesia vastaan. Imuroi aika huolella siinä pelissä. =)
Jos Tappara sortuu jäähyilyyn, niin se avaa Kerholle hyvät mahdollisuudet päästä niskan päälle. Kunhan vaan ei itse sorruta ylilyönteihin (Rajamäki?).
Kovat pelit tulossa... Finaalissa tosiaankin HPK-Jokerit ja Kerho voittaa Areenalla (vihdoinkin!).

Äänestä
  • Joo tavallinen kuolevainen se Lehtonenkin on mutta saatanallinen maalivahti!Kova luu mille tahansa joukkueelle!Vastustajaa kunnioittaen kuka tahansa se loppu ottelussa onkaan..

    Äänestä

Minä toivon sydämeni pohjasta että HPK voittaa kultaa.Olen aina kannattanut HPK:ta!Pidän erityisesti HPK:n hyökkäävästä pelityylistä.Pakittelijat joutaisi jorpakkoon!Kultaa Hämeenlinnaan!TV:Toinen kerholainen(SaPKo)

Äänestä

käy kyl vähä kateeks et Kerholaisill o noin hyvä pakka kasass&sen lisäks millä tavalla ne pelass tepsin pihalle.1-3 häviöllä ni pisti kerholaiset vähä taklaavamman vaihteen päälle&sit siinä ei enää ollu edes keskusteluu...satuin muute olee h-linnass sillon&kävin tsiigaamass sen matsin&voi vittu mitä jälkee ne sai aikaseks...sitäpaitsi pistitte Ifk:n hiukan korkeemmalle taulukoss,eli 7:s niin en voi valittaa...vittu et käy kateeks!!!
onnittelut runkosarjavoittoon(sekä ennätykseen)&onnea jatkossakin...pesette Kärpät finaalissa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerholainen kirjoitti:

Tuleva mestari on taatusti ansainnut pyttynsä. Loppusarja on äärimmäisen kova ja pienistä asioista kiinni. Väitän että erikoistilanteilla ratkaistaan finaalipari. Tapparan joutuu roikkumaan ja jarruttelemaan HPK:n nopeita laitureita ja siinäpä onkin eräs mahdollisuus jos tuomarit ovat tarkkana. Mv-peli kaikilla tasaista, ei Lehtonen ole sen kummempi kuin muutkaan.
HPK-Jokerit jatkoon ja siihen palataan aikanaan.

Bluusilainen, kuuntele:" Surujen kitara" ja itke pilaantuneita makkaroitasi!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu