Paras kumppani kauriille?

N kauris

Kuka osaisi kertoa.. onko se härkä, neitsyt, kenties toinen kauris vai skorpioni? Entä vaikuttavatko nousu tai kuumerkit tuohon kaartiin?

10

1510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      Olen kuullut jostain etteä kauriille sopivin 'puoliso' olisi rapu.

      • kauris

        Ahaa.. mielenkiintosta, mutta on ollut tunne etten sopisi rapujen kanssa yhteen niin hyvin (riippuu tietysti monista kartan tekijöistä varmaan)
        Ystäväni on kyllä rapu, mutta olemme aina "napit vastakkain" johtuneeko siitä että rapu kauriin vastakkainen merkki?! Vaakojen luonne viehättää ja useimpien härkien kanssa olen tullut toimeen. Mutta neitsyet vähän liian kärkkäitä?! Samoin skorpionit voisivat olla suunnilleen samalla aaltopituudella. Tulimerkeistä leijonat ja oinaat, miksei myös jousimiehet saavat kyllä usein perääntymään. Kaloja ja kaksosia en aina ymmärrä... :) mutta vesimiehen kanssa on aika helppo tulla toimeen.

        Tais tossa tullakkin jo kaikki merkit..


      • En sitten tiedä...*

        Minulla on henkilökohtaisia kokemuksia siitä,
        etteivät kauris ja rapu sovi yhteen.
        Kumpikin on niin itsepäinen, että yhteisistä päätöksistä ei tule mitään...
        Kokeilkaa vaikka itseh...


      • Kauris vm -80

        KAikki horoskoopit väittävät, että kaksonen ei sovi kauriille. Totta on, että he ovat ihan erilaisia, mutta kokemuksesta tiedän, että se voi onnistua. Olen itse kauris ja olen seurustellut täysin erilaisen ihmisen eli kaksosen kanssa jo kolmatta vuotta!


    • Puhveli

      Oinaan ja kauriin erilaisuus (kokemuksella)täydentää toisiaan!!!...ystävyys on ainakin lyömätöntä!!!KOKEILE!!

      • leena

        mä olen ainakin kuullut että vesimies ei sovi kauriille mutta luulisinpa että se johtuu nousu/kuu merkeistä ite oon sillä kannalla että skorpioni mutta sinähän se päätät kenen kanssa seurustelet joten ei ne horoskoopit aina parisuhde asioissa auta tee seuraavasta ihmisestä jonka kanssa seurustelet astrologinen kartta niin saat selville käykö tai tee itsestäsi niin tiedät mikä sinulle käy suosittelen www´.astro.comia sieltä saat selville kuu ja nousu merkkisi mutta jos haluat tilata luonne analyysin älä missään nimessä tilaa sitä sieltä ne nimitäin maksaa sairaasti (huom!muista asc nousumerkki kuu on sitten kuu sirppi)
        mene kohtaan my astro ja sillai...


    • Shar

      Mun mielestä jos katsoo puhtaasti merkkejä, niin Kauriille paras olisi Skorpioni. Molemmat syvällisiä, kunnianhimoisia, päättäväisiä. Ehkä vähän liian vakavaa, mutta saavat aikaan mitä vain. Kauriilla on musta huumorinsa, Skorppari pitää huolen intohimosta.. Mutta tämä vain eläinradan MERKKIEN perustella, ei välttämättä juuri Aurinkokauriille paras ole Aurinkoskorpioni.

      • Kulkija

        Siis kääntäen Skorpparille ihanteellinen kumppani voisi olla vaikkapa Kalat Kauris-ASC:illa... ;-D

        *myhäilee tyytyväisenä*


    • Yksinäinen

      Moi!
      Mun miälest sun paras kumppani ois toinen kauris...
      Muty jos oot kentiäs vapaa jätkä ja kauris ni mä oon vapaa ja kaipaan kaverii...

    • Anonyymi

      Oon kauris ja en ymmärrä miksi tuota neitsyttä "tuputetaan" kauniin kaveriksi ja kumppaniksi. Ei ole onnistunut, olen kokeillut. Ei myöskään vaaka, vaikka seksi olikin hyvää. Tämä vaaka ei päässyt asioissa eteenpäin ja,se oli hermoja raastavaa.Härkäkin oli vähän liian hidas nuorelle kauriille,joten jäi lehdelle,soittelemaan kun jäi aikailemaan yhteydenpidoissaan.
      Jousimieheen olin nuoruudessani niin ihastunut etten uskaltanut edes puhua😆Mut toinen jousimies,jonka kanssa sitten aikuisiällä seurustelin oli kaikessa liian passiivinen (myös seksissä,joka itselleni on erittäin tärkeää), joten hänkin on nyt taakse jäänyttä elämää.
      Nyt vuorossa rapu ja toivottavasti hänestä löytyy tiettyä topakkuutta, jota miehestä toivon löytyvän.En vaan jaksa perässä vedettäviä tapauksia ja jostain syystä niitä helmoihini helposti eksyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      522
      2490
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      51
      2207
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      203
      2148
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1450
    5. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      49
      1323
    6. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1308
    7. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      10
      1175
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1111
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      89
      1087
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe