Fabian ruostesuojaus

Tervehdys

Oletteko ruostesuojanneet Fabioitanne vai oletteko luottaneet tehtaan käsittelyyn?
2774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viimevuonna ostettuun uuteen fabiaan tein vain pieniä parannuksia ruostesuojaukseen, koska melko hyvä ko tehtaan jäljiltä, ja lattia suojattu isoilla muovilevyillä, mutta ne kannattaa irrottaa kerran vuodessa, ja pestä liat pois jos on rakoihin kertynyt. Lisäsin suojausta vain varapyörönkoteloon, ja loksunkaariin missä paljas pelti joutuu kulutukselle.

Äänestä

Meillä tänä vuonna hankittu Fabia. Myyjä sanoi että jos menee itse massoja tai muuta lisäsuojausta laittamaan niin korin takuu raukeaa - eli nimenomaan kiellettiin lisäruostesuojaukset.

Edellinen auto oli vm2000 oleva auto, jota ei koko käyttöaikana suojattu, ja myytäessä ei ollut missään ruostetta. Näyttää nykypelit kestävän hyvin, galvanointi toimii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


s-ergei kirjoitti:

Tervehdys

Oletteko ruostesuojanneet Fabioitanne vai oletteko luottaneet tehtaan käsittelyyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu