Ammattitaidottomat idolstuomarit.

Idolstuomarit ovat täysin ammattitaidottomia otuksia. Miksi ihmeessä idolsin pitäisi olla nöyrä ????????? Eiköhän siinä kisassa etsitä laulajaa eikä mitään äititeresaa. Kunon diivailu tuo julkisuutta mainetta ja kunniaa. Mikä se tapiokaan on arvostelemaan toisia kun on päässyt isänsä siivellä kuuluisuuteen, täydellinen mitättömyys ihmisenä.
Arina minä nyt luopuisin kisasta, antaisin piupaut tuollaiselle sontaraadille, lähtisin ovet paukkuen kisasta sillä kyllä tuollainen tyyppi varmasti saa levytys-sopimuksen tuota pikaa.
setä-Asko kallonen Kristiinaihailuineen menee jo vähän liian pitkälle. Kristiina kun ei osaa pätkääkään laulaa mutta sen vaaleat kuustoistavuotiaan lapsen kutrit kait saavat kallosen kananlihalle. Ihmetyttää ihmetyttää........
211311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Joo tosiaankin. Kunpa Ari lähtis koko paskakisasta. Ei se sinne kuulu, kansanmusiikkityperysten arvosteltavaksi. Kansa tykkää Arista, väliäkö niitten olevinaan tuomareitten. Haistakoon paskan koko sakki.

Äänestä
  • Sais tosiaan lähteä.Täysin tyhmä jätkä on niin naisen näköinenkin ,luulin ensin tytöksi, luulee olevansa jotakin.Jos tangomarkkinoilla esiintyjä ilmoittaa laulavansa vain tangoja se lempattaisiin kisasta pois.Ari ei osaa eikä ääni sovi muuta kuin heville niin ei uskalla muuta yrittääkään.Kyllä se niin on että Ari ei arvostele raatia vaan päinvastoin.

    Äänestä

  • SAIS LÄHTEÄ kirjoitti:

    Sais tosiaan lähteä.Täysin tyhmä jätkä on niin naisen näköinenkin ,luulin ensin tytöksi, luulee olevansa jotakin.Jos tangomarkkinoilla esiintyjä ilmoittaa laulavansa vain tangoja se lempattaisiin kisasta pois.Ari ei osaa eikä ääni sovi muuta kuin heville niin ei uskalla muuta yrittääkään.Kyllä se niin on että Ari ei arvostele raatia vaan päinvastoin.

    ensin.Se ei kuitenkaan ole ärsyttävä piirre,vaan tuo lapsellinen käytös.Kyllä Idolilta vaaditaan myös henkistä kypsyyttä,ei riitä että osaa laulaa.Ja jos ei osaa muuta kuin heviä vetää,turha siitä on tuomareille niskojaan nakella.

    Äänestä

Niina Tapio yrittää kait olla nuorerkas saparoineen kaikkineen, jotka tiettävästi kuuluvat vain pikkutytöille. Tapion lausunnat lähinnä naurattavat. Yritys älyllisyyteen on hyvä mutta onnistuminen siinä äärimmäisen heikko lahjoja mihinkään kun ei ole.

Äänestä
  • wikipedian antiin.

    Äänestä

  • joka uskoo kirjoitti:

    wikipedian antiin.

    Meinaatko että tuonne olis tyhjästä pieraistu nuo tekemiset? Ei tässä nyt kuitenkaan ole kysymys mistään tieteellisistä olettamuksista tai faktoista.

    Äänestä

  • On tämä Nina Tapio.?

    Äänestä

  • joka uskoo kirjoitti:

    wikipedian antiin.

    Niin tiedetään mistä puhut.

    Äänestä

Jone Nikula on ainoa joka voi arvostella noita kisaajia koska hän tuntee ns kentän.
Tapio ja Kallonen ei.

Äänestä
  • Ole oikea ihminen arvostelemaan Kallosta ja Tpioo.Taidat olla samanlainen JUNTTI kun tuo Arikin roikkuvine paska housuineen .Onko se muuten mies vai nainen?.

    Äänestä

  • Et ainakaan kirjoitti:

    Ole oikea ihminen arvostelemaan Kallosta ja Tpioo.Taidat olla samanlainen JUNTTI kun tuo Arikin roikkuvine paska housuineen .Onko se muuten mies vai nainen?.

    Tarkoitit ilmeisesti tuomari Tapioa ja Kallonenhan olikin oikein kirjoitettu, mutta kyllä Nikula on mies.
    Etkö ole huomannut?

    Äänestä

  • kysyjälle kirjoitti:

    Tarkoitit ilmeisesti tuomari Tapioa ja Kallonenhan olikin oikein kirjoitettu, mutta kyllä Nikula on mies.
    Etkö ole huomannut?

    Olen huolimattomasti kirjoittanut .Kyseenalaistin Ari Koivusen ,en alussa ollut heti varma ,oliko kyseessä tyttö vai poika esiintyjä.

    Äänestä

  • Viimeksikin sen sijaan, että olisi puhunut Annasta, rupesi "paasaamaan" Juanesista!?! Ei kai niitä alkuperäisiä artisteja/biisejä oo tarkoitus arvostella, vaan Idols -ehdokkaita?!

    Äänestä

...Miksi ihmeessä idolsin pitäisi olla nöyrä...

Jos Ari aikoo olla muutakin kuin karaokelaulaja, niin olisi syytä nöyrtyä. Uhoileminen Kalloselle, joka paljolti tulee päättämään Idols-kilpailijoiden tulevaisuudesta, on vähintäänkin typerää.

Äänestä
  • vielä toistamiseen osallistuu moiseen paskakisaan.

    Äänestä

...Arina minä nyt luopuisin kisasta, antaisin piupaut tuollaiselle sontaraadille, lähtisin ovet paukkuen kisasta sillä kyllä tuollainen tyyppi varmasti saa levytys-sopimuksen tuota pikaa...

Jos Ari noudattaisi noin huonoa neuvoa, niin taitaisi levytyssopimukset jäädä vain kuolleiksi unelmiksi. Nöyryyttä kehiin vain, niin voisi olla tulevaisuuttakin musiikkibisneksessä.

Äänestä

Miksi Arin pitäisi muuttaa tyyliä, jos kisan tytöt saavat jatkaa ainaisella poppilinjalla? Anna tosin viimeksi lauloi latinoa, mutta ainakin Kristiina jumittaa kuin liimattu popissa. Se Bon Jovinkin kappale oli popitettu ja hidastettu.

Jos kisan tarkoitus on monipuolisuus, niin miksei sitä vaadita KAIKILTA kilpailijoilta? Aria patistetaan jatkuvasti muuttamaan tyyliä, mutta Kristiina jollottaa pikkuoravasoundillaan iänikuisia poppikappaleita Idols-jaksosta toiseen!!! Käsittämätöntä. Kehottaisivat tyttöjä laulamaan edes kerran kunnon rockia tai heviä (kun monipuolisuutta kerran niin kiihkeästi vaaditaan), mutta ei niin ei.

Monipuolisuuden vaatimus koskee selvästi vain Aria. Tytöt saavat jaksosta jaksoon popittaa, Ari ei saa hevittää.


Ei ihme jos hermot menee.

Äänestä
  • Kyllä nyt on niin, että karaoke isännän pitäs nöyrtyä ja vähän äkkiä... Ari väittää olevansa hevilaulaja!???? Kumma ettei suomen asiansa hyvin osaava lehdistö ole kirjoittanut mitään niistä bändeistä yms. missä ari on tämän tittelinsä hakkinut. Itselläni on sellainen käsitys, että ari on karaokeisäntä ja hän HAULUAISI olla hevilaulaja.
    Lisäksi ari voisi opetella laulut tosissaan. Kumma että hänen epäpuhtauksista laulun suhteen ei ole kuitenkaan kritisoitu.
    Mutta ruotsalais tuomari sanoi ihan oikein, että juttelu bändin kanssa oli säälittävää meininkiä... Ja jos olette tarkaillut, ari on jokaisessa finaalissa oman biisinsä aikana mennyt kuolamaa Varren kitaran soittoa tms. Sitä en kuitenkaan kiistä etteikö ari olisi lahjakas laulaja tosin vielä harjoitusta pitäisi saada PALJON.

    Äänestä

ammattitaidottomia ja olen samaa mieltä,että poika tiputtaa itsensä pois kisasta nenäkkyydellään ja kapea-alaisuudellaan.Kun hän kerran on ja haluaa olla hevilaulaja,miksei hän sitten mene sen sektorin geimeihin?Julkisuutta hän on tietysti nyt saanut,mutta Idolia ei hänestä tule.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Diivat pärjäävät kirjoitti:

Idolstuomarit ovat täysin ammattitaidottomia otuksia. Miksi ihmeessä idolsin pitäisi olla nöyrä ????????? Eiköhän siinä kisassa etsitä laulajaa eikä mitään äititeresaa. Kunon diivailu tuo julkisuutta mainetta ja kunniaa. Mikä se tapiokaan on arvostelemaan toisia kun on päässyt isänsä siivellä kuuluisuuteen, täydellinen mitättömyys ihmisenä.
Arina minä nyt luopuisin kisasta, antaisin piupaut tuollaiselle sontaraadille, lähtisin ovet paukkuen kisasta sillä kyllä tuollainen tyyppi varmasti saa levytys-sopimuksen tuota pikaa.
setä-Asko kallonen Kristiinaihailuineen menee jo vähän liian pitkälle. Kristiina kun ei osaa pätkääkään laulaa mutta sen vaaleat kuustoistavuotiaan lapsen kutrit kait saavat kallosen kananlihalle. Ihmetyttää ihmetyttää........

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu