america

triumpppi

Tere! Olen ostamassa uuden american kuukauden sisällä. Nyt tarvis tietää millä keinoin sais kunnon rumpan äänet siihen. Olen kuullu ett uusiin ei enää sais samanlaisia ääniä kuin vanhoihin (270 asteen sytytys) mut kait sitä ny jotain on tehtävissä (eri putket?), ett america saa arvoisensa pörinät.

Ja nyt ei mitään pillipiipareiden valituksia tyyliin MIKS PYÖRÄSSÄ TÄYTYIS OLLA KUNNON ÄÄNET!!

9

1934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wäbäwäbä

      vaan alle..ja kyllä pärrässä ääntä pitää olla..mieluiten liikaa kun enemmän :) jee jee..tjos iskee trumppa kuume..ja siihen ei ole kuin yksi lääke..omasta takaa suosittelen pyörää todella paljon

      • kaketsu

        pakko erottua joukosta, HD alkaa olla joka urpolla ja sitä saa rassailla jatkuvasti. Lisäksi ovat vielä ylihintaisia.siis hd:t.
        Trumppa on äijien pyörä.


      • wäbäwäbä
        kaketsu kirjoitti:

        pakko erottua joukosta, HD alkaa olla joka urpolla ja sitä saa rassailla jatkuvasti. Lisäksi ovat vielä ylihintaisia.siis hd:t.
        Trumppa on äijien pyörä.

        itseäni kyllä harrikka miellyttää mutta tuntuu että monelle ei enään se ajaminen ole tärkein vaan kellä on eniten harrikka kamaa niskassa..(itselläni muutama tuttu jotka ajavat pikkurilli pystyssä viimisen päälle hd kamat
        ei oikein mun easy rider mieltymykseen istu:) )
        trumpassa on nykyään enemmän tuota asennetta..tai kaippa sekin on vähän miten sen nyt ottaa.

        tuosta saako harrikoita ruuvata niin ainakin näitä vanhoja..uudethan nyt kyllä kestää..


    • mXa

      speedmasteriin tuli ihan kelvolliset äänet kun vaihdoin offroad-putket. Niitä saa triumphin jälleenmyyjiltä. Pikkusen sais viel olla muhevammat äänet mutta hyvä parannus toikin.

      • JaLe

        Itselläni on speedmaster ja sehän kävi aluksi kuin ompelukone.....en raaskinut ostaa siihen kaupan hyllyltä uusia koska hinta ihan posketon....joten ostin kaksi kromattua suoraa 2 tuuman tarvikeputkea ja kaverini pajalla hitsasimme siihen kiinnikkeet. Sisälle laitoin noin 40cm pitkät putket jotka porasin täyteen reikiä, nämä sisäputket kiinnitin pienellä ruuvilla, tein pienet reiät kromattuun putkeen alapuolelle (eivät näy jos et katso alapuolelta)Sisäputken ympärille laitoin metallivillaa. Hinta koko paketille 80€ ja äänet nyt tosi makeet.


    • triumppi

      JEEEESSSS!!!! Kävin tänään tekemässä kauppakirjan uudesta americasta. Kyl tulee pitkät viikko/puoltoista, että pääsee oman rumpan sarviin!!! Toivottavasti ei takatalvea pukkaa...

      • Riumppi

        Onnea vaan loistavan valinnan johdosta!!
        Itse olen ajellut pari kesää ja 20t kilsaa ilman ongelmia ja suuren osan ollaan oltu kaksisteen liikkeellä.
        Kyllä tyytyväisiä ollaan oltu,toivottavasti oot sinäkin!!


      • wäbäwäbä

        se on kyllä mainio peli


      • triumppi

        Täälläkin kauppakirja taskussa paitti speedmaster. Ihan helvetin pitkä pariviikkonen edessä ja takatalvi taitaa tulla 8-(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2513
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1388
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1202
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      34
      785
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      781
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe