Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Voimakkaampi

Naiseni saa vain klitorisorgasmeja ja nekään ei tunnu olevan kovinkaan voimakkaita. Nyt kaivataan vinkkejä miten naiselle saada voimakkaampi orgasmi! Eli pelkkkä kieli tai vibra ei yksinään tuo kovin kummoista tulosta. Olisiko g-pisten simuloinnista apua? Ja miten? Muita vinkkejä? Naiset kertokaa!! Kiitokset etukäteen :))
102748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei ne mitään "vain" ole. Orkku on aina orkku. entä sitten jos se toisinaan on laimeampi ja toisinaan järisyttävämpi? Minulla tepsii orgasmin tehoon eniten se, ettei käytetäkään sitä vibraa yksikseen orkun tuottamiseen, vaan seksin lisänä. Siis naidaan sitten vasta, kun naisen orkku on lämmitetty lähelle ja vasta sitten työnnyt naiseesi ja jatkatte samalla vibran käyttöä... onhan kumma jos tärinä ei lisäänny.. Ei kun harjoittelemaan.. onnea

Äänestä
  • Kyllä klitorisorgasmilla ja emätinorgasmilla on ero kuin yöllä ja päivällä. En tosin itsekään tiennyt mistä puhuin, kun väitin klitorisorgasmien olevan mahtavia. Näin siis ennen kuin aloin saamaan tajunnanräjäyttäviä emätinorgasmeja. Ne ovat orkkuja, klitorisorgasmit, vaikka olisivat kuinka upeita, niiden rinnalla pelkkää pikkukivaa. Näin ainakin omalla kohdallani on.

    Äänestä

  • nainen.. kirjoitti:

    Kyllä klitorisorgasmilla ja emätinorgasmilla on ero kuin yöllä ja päivällä. En tosin itsekään tiennyt mistä puhuin, kun väitin klitorisorgasmien olevan mahtavia. Näin siis ennen kuin aloin saamaan tajunnanräjäyttäviä emätinorgasmeja. Ne ovat orkkuja, klitorisorgasmit, vaikka olisivat kuinka upeita, niiden rinnalla pelkkää pikkukivaa. Näin ainakin omalla kohdallani on.

    miten aloit saamaan emätinorgasmeja? jokin uusi tekniikka vai mikä oli taustalla?

    Äänestä

  • nainen.. kirjoitti:

    Kyllä klitorisorgasmilla ja emätinorgasmilla on ero kuin yöllä ja päivällä. En tosin itsekään tiennyt mistä puhuin, kun väitin klitorisorgasmien olevan mahtavia. Näin siis ennen kuin aloin saamaan tajunnanräjäyttäviä emätinorgasmeja. Ne ovat orkkuja, klitorisorgasmit, vaikka olisivat kuinka upeita, niiden rinnalla pelkkää pikkukivaa. Näin ainakin omalla kohdallani on.

    ainakin sinun kohdallasi, joten älä yleistä. Minun kohdallani niitä ei voi erottaa milloin on jompikumpi, joten mielestäni ei ole erilaisia orkkuja. Sama kumpi orkku, niin se on milloin mitäkin, joskus taivaskin tärisee ja joskus sitten ei, joskus orkku ei tule mitenkään ja se siinä. Eikä voi millonkaan tietää mitä on tulossa ja se on asian paras puoli..

    Äänestä

  • onkin kirjoitti:

    ainakin sinun kohdallasi, joten älä yleistä. Minun kohdallani niitä ei voi erottaa milloin on jompikumpi, joten mielestäni ei ole erilaisia orkkuja. Sama kumpi orkku, niin se on milloin mitäkin, joskus taivaskin tärisee ja joskus sitten ei, joskus orkku ei tule mitenkään ja se siinä. Eikä voi millonkaan tietää mitä on tulossa ja se on asian paras puoli..

    Niin, sanoinkin että näin minun kohdallani. Ennen kuin "taivaat aukenivat" ;-) ja emätinorgasmeja aloin saamaan, olin kyllä "pelkkiin" klitorisorgasmeihinkin aivan tyytyväinen ja tulin tyydytetyksi niillä :) Joskus nekin saivat tuntemaan kuin taju lähtisi, niin nautittavia nekin olivat. Mutta edelleen: nuo mahtavimmatkin klittaorgasmit olivat omalla kohdallani kuitenkin vain "pikkuhupia"; olin aivan äimänä ensimmäisen emätinorgasmin saatuani. En todellakaan tiennyt minussa voivan piilea sellaisia voimia kuin jotka tuon emätinorkun myötä löytyivät. Mahtavaa, upeaa. Ja on yhä :)

    Äänestä

  • onnistut kirjoitti:

    miten aloit saamaan emätinorgasmeja? jokin uusi tekniikka vai mikä oli taustalla?

    En saanut niitä vuosiin, sitten niitä vain alkoi tulla. Luulenpa että kyse oli joiltain osin lantionpohjalihasten päivittäisen jumpan tehostamisella sekä sillä, että tuolloin tapaamani uusi kumppani oli - ja on - erittäin taitava lemmensauvaansa käyttelemään. Paras asento upean emätinorkun saamiseen on perinteinen lähetyssaarnaaja, tosin olen siinä enemmänkin istuvassa asennossa. Hieman vaikea selittää, mutta ko. asennossa rakas osuu sisälläni juuri tiettyyn kohtaan, jonka stimuloiminen määrätyllä tavalla ilmeisesti laukaisee emätinorkun minun kohdallani. Mutta mikä pätee yhdelle, ei päde toiselle.

    Äänestä

Vaimoni alkoi saada niitä vaginaorkkuja vasta reenailtuaan alalihakset kuntoon. Ostin hänelle geishapallot jokunen vuosi sitten. Niillä ensin alkuun, ja jo silloin alkoivat tulla orkut sieltä syvemmältä.
Sitten ostettiin sellaiset pienemmät kuulat lisätreeniin. Niitä vaimo käyttää vieläkin, ja usein ovat koko päivän (työpaikallakin) siellä pimpsassa. Orgasmeja hän saa nyt 2-3 perätystenkin, joten ei turhaa lihasjumppa ole ollut.

Äänestä
  • Ei sitä arvaakaan, mitä kaikkea naispuolisten työkaverien sisältä löytyy...;-D

    Äänestä

Kuka halvattu on keksinyt tuon "g-pisteen"..
Sama klitoris jatkuu syvälle emättimeen.

Onko se miesten g-piste sitten se terska,A-piste eturauhanen,c-piste munan varsi ja d-piste munan juuri.Ai niin ja vielä pallit.Onko niissäkin joku piste?

Neuvo..Katselkaa pornoa ja kiihottakaa samalla toisianne.Toimii meillä.

Äänestä
  • G-pisteen löytäjänä pidetään saksalaista lääkäriä Ernst Grafenbergia... hänen löytönsä on 50-luvulta.

    2000-luvulla joukkoon ovat liittyneet U-,C-, ja A-pisteet... jotka nekin ovat G-pisteiksi luettavia.

    Täytyy sanoa, että tämä keskustelu G-pisteistä on erikoista väittelyä. Ihmiset joko uskovat niihin tai eivät... ihan kuin jokin yliluonnollinen ilmiö kuten U.F.O. :)

    Onneksi on miehiä, jotka uskovat tähän ja viitsivät nähdä vaivaa :) Onneksi on myös naisia, jotka ovat G-pisteensä löytäneet.

    Ero on kuin yöllä ja päivällä kun kiihottaa G-pistettä tai klitorista. G-piste voittaa minun kokemuksellani!! Täytyy toki sanoa, että mielestäni näillä pisteillä tietty yhteys on keskenään. G-pistettä on helpompaa päästä "rassaamaan" silloin kun on kiihottunut esim. klitoriksen hyväilyn seurauksena. Ei se piste sieltä mihinkään katoa, mutta kiihottuneena oikean kohdan löytäminen helpottuu. G-pistehän on noin neljän senttimetrin päässä emättimen aukosta... itse yllän sinne omalla sormellani. On myös ihanaa jos mies hyväilee G-pistettä suihinoton yhteydessä. Pisteen huomaa hieman karheammasta pinnastaan... tosin miehillä joilla karhea käsi, voi olla ettei löytöjä tehdä. Nainen voi auttaa, kunhan itse tietää paikan :)

    Ensimmäistä kertaa sain orgasmin G-pistettä stimuloiden... asennossa jossa mies kokoajan "tökki" oikeaan kohtaan... ja lopuksi vielä laukesikin siihen pisteeseen. Se oli tähän astisista kokemuksistani ehdottomasti parasta... mitä seksiin tulee. En voinut edes kuvitella, että jotain niin uskomatonta voi olla olemassa! Olin itse löytänyt jo aiemmin g-pisteeni. Tiesin että sen hyväily tekee gutaa. Pissahätää muistuttava tunne g-pisteestä on kuitenkin saanut minut lopettamaan. Mies kun vain jatkoi niin ei ollut muuta vaihtoehtoa, kuin saada elämäni paras orgasmi. Harvinaisia ovat sellaiset vaikka hakee oikeaa kulmaa... mutta se niistä tekeekin niin mahtavia :)

    Näin "orgasmi-tieteen-tohtorina" ;) minun täytyy sanoa, että eroja "tavalliseen" orgasmiin on muitakin kuin vain voimakkuus! Itse joudun olemaan aivan "normaalista poikkeava" sängyssä... että tuollaisen voisin saada :) Siksi ne usein menevät ohi! :)

    ps. miehen g-pisteenä pidetään eturauhasta ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


orgasmi?? kirjoitti:

Naiseni saa vain klitorisorgasmeja ja nekään ei tunnu olevan kovinkaan voimakkaita. Nyt kaivataan vinkkejä miten naiselle saada voimakkaampi orgasmi! Eli pelkkkä kieli tai vibra ei yksinään tuo kovin kummoista tulosta. Olisiko g-pisten simuloinnista apua? Ja miten? Muita vinkkejä? Naiset kertokaa!! Kiitokset etukäteen :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu