V50 T5 AWD Geartronic

tuli tänään koeajettua kun vanha (2004) auto kaipaisi päivitystä, oli hieno peli, yllättävän hyvä
jousitus, aika melutonkin vaikka alla nastat, ainoa mikä jäi vaivaamaan oli tehottomuuden tunne.

Minusta auton kiihtyvyys ei vastaa luvattuja tehoja, vai viekö neliveto ja automaatti terän pois?
21031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä tuo automaatti terävyyden vie pois. Itse aikoinaan ajoin automaattia ja totesin ettei tarjoa minulle sitä mitä haen. Joten otin auton manuaalivaihteisena. Etuveto ja manuaali tarjoaa parhaan suorituskyvyn, pitävällä pinnalla. Tuohon kun lisää softamuutoksen niin avot. 3-5 vaihteilla repii kiitettävästi. Tuolla paketilla pääsee nauttimaan aktiivisesta ajamisesta.

Äänestä

Saman huomasin myös itse. Ero omaan 140 heppaseen oli yllättävän pieni. Odotin rajumpaa suorituskykyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuommoinen kirjoitti:

tuli tänään koeajettua kun vanha (2004) auto kaipaisi päivitystä, oli hieno peli, yllättävän hyvä
jousitus, aika melutonkin vaikka alla nastat, ainoa mikä jäi vaivaamaan oli tehottomuuden tunne.

Minusta auton kiihtyvyys ei vastaa luvattuja tehoja, vai viekö neliveto ja automaatti terän pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu