Lähettäkää rahanne mulle

Kaljarahat loppu

Hei kaikki tontut! Lähettäkää 50 ekeä mun tilille 45939-1498714. Laita siihen kohtaan viesti nimes ja osoittees, niin saat paluupostissa mm. Metallican lippuja parisenkymmentä, backstagepassin keikalle, kauniimman muijan / komeamman miehen, isommat tissit / muhkeamman jorman, korkeakoulututkinnon, kolme isoa jallua kaikkia ylläripalkintoja. Vain vastaamalla voit voittaa. Ja huom! Tää on ihan rehellinen ilmo, en tietysti oo mikään huijari!!!

6

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lakistaon

      Juu et varmaankaan

    • Jalmari666

      Mä tarjoon 60e!! :) tai seitkytä jos tarvii...:)

    • Nimetön

      Tarkoittaako viestisi sitä että saa valita kauniimman muijan ja komean miehen väliltä vai sisältyykö kauppaan kumpikin? Ja kuinkas näiden tissien ja jorman välillä onko siinä sama juttu?
      Voitko hieman vihjata tuon ylläripalkinnon suhteen, se vaikuttaa paljon mun ostopäätökseen.

    • Mä vaan

      Onko liput mille paikoille.. kaarteeseen en haluis! Pidän pienistä tisseistä ja olen täysraitis merkantti, eli täytyy vielä miettiä ja katella muita tarjouksia! Kiitos kuitenkin ja toivottavasti joku muu ostaa pois!

    • laitan

      Annan 10€ pelkästä muijasta, paatko sen postiin heti vai huomenna?

    • bisse...

      niin siis ne bisserahat... Ootas, ni ammun kuuraketilla kans.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      268
      1617
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      34
      1499
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1229
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 136
      1008
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      951
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      434
      893
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      862
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      148
      841
    Aihe