SM-liigan pakka on täysin sekaisin, kun yhden liigajoukkueen KUSIPÄÄ-omistaja on samalla liigahallituksen puheenjohtaja.
Herää "pieni" epäilys, että joskus ei synny hallituksessa tasapuolisia ja oikeudenmukaisia päätöksiä.
M.O.T.
Herää "pieni" epäilys, että joskus ei synny hallituksessa tasapuolisia ja oikeudenmukaisia päätöksiä.
M.O.T.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Harkimosta:
Jos kaveri seilaa yksin maapallon ympäri, niin ei voi olla turha mies. Paljon on kateellisia, niin kuin HAVAINTO-kirjoittaja. Harkimo hoitanut asiat hyvin, mikäs siinä , jos on rahaa millä saada aikaan hyvä joukkue, voi muutkin yrittää.
" pIENI " epäilys on vain HAVAINNON omassa päässä.
Jokeri-puupäitä?
Moro,
hienoja kommentteja, puupää, eikö löydy parempia, jos "oma" ruikuttajaHIFK-porukka on pudonnut jatkosta, niin eihän sille mitään voi.
Parhaat seilaa ja rakit haukkuu, vai mitenkä se menikään.
Siellä päässä aitoa LAHOPUUTA.
Moro,
Nyt taitaa hifkiläiset lahota, ku joutuivat aikaisin kesälomalle, täytyy kunnioittaa hifkiläisiä, ja varsinkin kannattajia, koska jaksavat käydä katsomassa hifkin räpellyksiä, toivoahan toki on, jos Aravirta liittyy joukkoon, sitten voisi aurinkokin paistaa teille !!
No mutta kun minä en ole mikään HIFK-fani.
Nostihan Hitlerkin aikoinaan Saksan talouslamasta.
Tämä vain viitteeksi rinnastuksesi säälittävyydestä, vai perusteletko Aatunkin pään sisällön "Jokerilaisittain"?
Jaaha,
Jotenkin sotapäälliköt ja jääkiekkopäälliköt ovat hiukan eri asia, olisiko sinulla parempaa vertausta ? Kateellisuus jälleen esillä.
Mikä perkele se on että Jokerit on sama ku Harkimo mut esim.Hifki ei ole sama ku Moberg vaikka se on paljon kauemmin ollu Hifkin taustalla ku Harkimo!Ihan semmonen pieni mitätön muotoseikka,joka on päässyt unohtumaan et jääkiekko on joukkuepeli ja joukkueeseen kuuluu enemmän kuin yks pelaaja...korjatkaa jos oon väärässä!
tarinasi - ei mahda mitään.
Kyse ei ole mistään taustalla olemisesta, vaan siitä, että Harkimo OMISTAA Jokerit. Moberg taas ei omista Hifkiä.
Understand?
Kyllä on herkässä Hpk:n peli kun se on yhdestä miehestä kiinni!Ja entäs jos Harkimo olis suostunu lyhentämään pelikiellon yhteen niin mikä se sitten olis ollu!Teille kun ei tunnu mikään kelpaavan eikä riittävän!Polvitaklauksesta pitää antaa kovat rangaistukset ja näin viestittää junjoreille sen vaarallisuudesta vastustajalle ja että se on epäurheilijamainen teko,on pelaaja sitten mistä joukkueesta tahansa,vaikka Jokereista tai runkosarjan voittaja joukkueesta!
löysi toisensa =
Hjallis Harkimo ja Merikukka Forsius.