Siis mikä tämä Cryslerin Voyagereissa käyttämä 2,8 CRD on? Olen kuullut, että moottori liittyisi jotenkin mersuihin, taas toisaalta tuli tieto, että se on Fiiatin moottori.
Chrysler 2,8 CRD, mersuako?
Vai Fiiattia?
83810
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
VM Motori on valmistaja!
kone se on
CHRYSLER ON VALMISTANUT MERSULLE KONEITA JO 1997 LÄHTIEN JA MUUTAMAA KORIMALLIA ETTÄ SE SIITÄ MERSUN KONEESTA.KYLLÄ MERSU OPPII PIKKU HILJAA AUTOJA TEKEMÄÄN KUN ON OIKEAT OPETTAJAT.
Ainoat Mersun koneet Chryslereissa ovat: PT Cruiser 2.2 CRD, Jeep Grand Cherokee (WG)/Jeep Cherokee 2.7 CRD sekä Chrysler 300C/ Jeep Grand Cherokee (-05 ->) 3.0L CRD. Esim. kaikki Voyagerin dieseli koneet (2.5 ja 2.8) ovat italialaisen VM:än valmistamia.. En vaan käsitä miks tämmösellä joku vaivaa päätään minkä kone missäkin vehkeessä on..
Sillä on helvetin suuri merkitys kun autot alkaa vanheneen ja pitee osia rueta ostaa.Mulla on omakohtasia kokemuksia, on kaks auto merkiä kumpiki käytää samaa alustaa. Tosen takapyörän laakeri makso yli 400 mk ja toisen alle 200 mk. Merki liikkeestä hajettuna, molemmat passaa kumpaaki. Tästä on aikaa mutta samoja esm: löytyy viellä tänääki
Niin, ja oikolue postisi seuraavana kerran ennenkuin painat "lähetä viesti" -nappia.
Jos sulla on laakeri paskana, niin kuka jaksaa ravata ympäri kyliä laakerin perässä, koska tärkeintähän on että auto tulee mahd. pian kuntoon.
juu
Ei ihan pieni paja.
http://www.vmmotori.it/en/index.jsp