Kerrankin on saatu ryvettyneeseen Kotkaan jotain todellista uudistusta, Loistava Pasaati, sekä Katariinanniemi esimerkkeinä upeista ratkaisusta kaupunkikuvaamme. Kun saataisiin länsirannan heitteillä oleva rantakin vielä hyötykäyttöön, niin hyvä.
Tottakai kaikki maksaa, mutta uudistua pitää. Kotka on kohta upea kaupunki.
Tottakai kaikki maksaa, mutta uudistua pitää. Kotka on kohta upea kaupunki.
Vastaukset 8
Vanhimmat
syntynyt ylevä loisto ei olisi ollut mahdollista ilman sosiaalidemokratiaa !
Kolminkertainen uraa huuto sosiaalidemokratialle:
URAA, URAA, URAA,
Eläköön sosiaalidemokratia !
Viime vuosien kehityshankkeet (Sibelius-puiston ehostus, Vesipuisto, Maretarium, Merimuseo, Yrttipuisto jne.) tähtäävät kaikki siihen, että Kotkasta saadaan mukava puisto- ja museokaupunki, jossa eläkeikäistyvä suuri ikäluokka voi viettää leppoisia eläkepäiviä tipuja syötellen.
Sen sijaan työpaikkojen luomisesta tai nuorten asukkaiden houkuttelemisesta kaupunkiin ei kukaan piittaa.
Linde on on tehnyt siitä KVR-sopimuksen Skanskan kanssa, maksaa todennäköisesti moninkertaisesti museokeskukseen verrattuna.
Kuolemansuudelma Kotkan velkaiselle kaupungille.
eläköön!!!!!!!!!
toivoo: sairaanhoitaja
En nyt viitsi luetteloida noitten älypäitten kukkasia kuitenkaan...
sanoa nin et voi kertoa voi miten ulkona olet politiikasta.
ylpeä saa kohta olla.
Olen samaa mieltä Kotkansaari on tosi kaunis, hyvin suunniteltuine puistoineen kertokaapa onko missään muualla näin kauniita puistoalueita paitsi Ullanlinnanmäki stadissa? Täällä vanhat ja nuoret viihtyvät, iso puute on kyllä nuorten työpaikoista siinä olisi ajateltavaa, toivottavasti siihenkin löytyy jonkinlainen ratkaisu, että nuoret pysyisivät kotipaikkakunnallaan. Tässäkin asiassa Kotka voisi olla edellä muita paikkakuntia.