autokouluun meno

ajattelen aloittaa kohta puolin autokoulun ja se jännittää aikas paljon.

Onko ajokortin suoritus helppo ja onko jännittämisen aihetta?

Monenkohan prossan mahollisuus on päästä ekalla läpi?
2967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alussa kyllä jännitti ensimmäinen ajotunti
ja ei ne muutkaan mulle niin helppoja ollu
mutta nää taas on niitä yksilötason asioita.
Inssin ekalla läpäisy prosenteista ei oo tietoa.
Ajotunneilla keräät sen ajokokemuksen joka
pitäs riittää siihen pikkulenkkiin insissä.
Onnee vaan autokouluun.

Äänestä
  • Teorian ekalla läpäisyprosentti on 74 ja inssi 67 %.. eli voit olla jännittämättä sitä koe vaihetta jos reippasti yli puolet kokeen tekijöistä suomessa pääse läpi ekalla kerralla ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

ajattelen aloittaa kohta puolin autokoulun ja se jännittää aikas paljon.

Onko ajokortin suoritus helppo ja onko jännittämisen aihetta?

Monenkohan prossan mahollisuus on päästä ekalla läpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu