ON TÄMÄ VIIMEINEN KIRJOITUKSENI
Rohkeaa oli tänne kirjoittaa.
Muistot kauniin mulle jää.
Kun mä palstan tämän nyt jätän.
Toi kirjoitelu täänne mielen hyvän.
Ei mikään ikuusuuta voi kesää.
Mun mentävä nyt on.
On Antti mun ihailuni kohde.
Lähtee siitä samumaton hode.
Ihailuni mun ei sammu.
Vaikka täältä mä pois muutan.
Mä kaipaamaan jää teitä kaikkia.
En kaipuuleni löydä mä sanoja.
On elo tää ihmisen pienen.
Mielenkiintoinen matka maalisen elämän.
Toivoa on sydämmeni täynnä.
Kai me joskus vielä nähdään.
Kaikkea hyvää ja iloista mieltä.
Toivottaa: Jaretc
Rohkeaa oli tänne kirjoittaa.
Muistot kauniin mulle jää.
Kun mä palstan tämän nyt jätän.
Toi kirjoitelu täänne mielen hyvän.
Ei mikään ikuusuuta voi kesää.
Mun mentävä nyt on.
On Antti mun ihailuni kohde.
Lähtee siitä samumaton hode.
Ihailuni mun ei sammu.
Vaikka täältä mä pois muutan.
Mä kaipaamaan jää teitä kaikkia.
En kaipuuleni löydä mä sanoja.
On elo tää ihmisen pienen.
Mielenkiintoinen matka maalisen elämän.
Toivoa on sydämmeni täynnä.
Kai me joskus vielä nähdään.
Kaikkea hyvää ja iloista mieltä.
Toivottaa: Jaretc
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jos ei tässä päivässä, niin muistoissa.
Jos ei muistoissa niin tässä ja nyt.
Jos ei tässä ja nyt niin tulevaisuudessa.
Elämä on aina.
oli ällöttävää, eikä edes kuulu palstalle monessakaan tapauksessa.
Kateelinen olet. Onneksi sinunkin tapaisia ihmisiä rakastetaan.
T: Jaretc
En kestäisi sitä.
Meillä on hyvä suhde. Se on kestänyt karikot ja myrsky tuulet. Rakkautemme on syventynyt. Ja se on totuus meistä kahdesta. Ja sen luulen myös kestävän hamaan kuolemaan asti.
Rakkaus on niin ihmeelinen ja voimakas tila.
Ettei sen voimaa aina edes osaa arvata. Me rakastamme toisiamme muunkin, kuin yhteisen omaisuuden tai jokun muun syyn vuoksi. Meillä on tunteet ja ne myöskin pysyvät.
T: Jaretc
Ei ole vielä niin suurta eikä niipaljon pahaa tehnyttä ihmistä joka ei ansaitsisi rakkautta.
Jokainen meistä tarvitsee sitä sinäkin.
Jokaista ihmistä meidän tulee rakastaa lähimmäisen rakkaudella. Sillä jokainen on tärkeä ja arvokas ihminen, SIIS SINÄKIN.
T: Jaretc
rakkauttanne en tarvitse.
Itsensä tärkeäksi kokeminen on osa elämää. Ja se on niitä perus asioita, joita minäkin olen tässä joutunut opettelemaan.
Kaikkea hyvää sinulle.
T: Jaretc
parhaalla tahdollakaan.
tulet vielä takaisin.Runojasi oli kiva lukea.Kaikkea hyvää!
Älä usko muutaman mie********* horinoita.
Jos sinulla on mahdolisuus käydä joskus Manerheimin tiellä Helsingissä, jossa on Lasipalatsin talossa oma kustanteita tekevä liike nimeltään Kirja kerralaan
Niin joskus tossa elokuun loppu puolella sinne ilmestyy kirja jonka nimi on Aurinkoni säteitä ja sanojani kuulle. Se on mun kirjoitama runo kirja.
T: Vesa P
pitäytyäkin.En asu itse Helsingissä,mutta Hesassa tulee käytyä useamman kerran vuodessa.Jatkoja!
Onko joka lauseessa?
Hyvin kehittävä alku sinulle.
Mieleen, että olen niistä aikanani tykännyt itsekin. Hyvin kehittäviä ne on lapsille.
kehittynyt.
se kertookin susta jo paljon.
Opettele sinäkin.
Kylmyytesi jäädyttää sydämmesi joka ehkä vielä sykkii rakkautta.
huokuvat Anttia.
jotenkin olit liikuttava :)
Mitäs täällä nyt tälläistä kinaa löytyy? LOPETTAKAA NYT TUOLLAINEN, JOS OLETTE SITTEN TODELLAKIN KEHITTYNEITÄ!! Ei tuollaista jaksa kukaan kuunnella. Kyllä jokaisella on tietenkin oikein kirjoittaa mitä haluaa, eli noita runoja. Monet tykkäävät lukea niitä, ja jos itse ei piittaa niin jättäköön sitten lukematta ja MYÖS kommentoimasta mitään negatiivistä! Toivon todella, että täällä oltaisiin vähän asiallisempia, vai onnistuuko se?! Ne jotka ovat kommentoineet negatiivisesti taitavat olla vähän kateellisia, vai kuinka? Koska eivät itse noin hyvin osaa kirjoittaa, ja jaksavat aina tulla lukemaan runon ja kommentoimaankin vielä! Hyvää jatkoa kirjoittejalle!!
älä jaksa välittää ihmisten haukuista.
oot jotenkin älynnyt elämän tarkoituksen joka sinulle on olla homo, mutta muista myös että itsevarmuutesi saattaa ärsyttää joitakin tyyppejä.
Oli mun pakko vastata tähän. Olen toki siloin tällöin serannut tätä fani palstaa, ja huomannut
miten itsetunto kohoaa kun joku vähän joskus arvosteleekin.
Nämä ovat pieniä kaloja suuressa meressä ja jäävät isojen varjoon.
Olen ollut viime aikoina aika kiireinen, kun tuo meidän filmi projekti saatiin vihdoikin päätökseen. Tuotoksemme editointi alkaa tänään, ja ensi viikolla pitäisi kaiken olla valmiina ensi esitykseen Hyvinkäälle.
Paljon työtä ja hikeä on viime viikollakin vuodatettu kuvauksissa. Hienoa on se että rohkeutta riitää. Ja uskallusta tartua uusiin haasteisiin. On hienoa osata tehdä asioita joissa oma käden jälki näkyy.
HYVÄÄ KESÄÄ KAIKILLE JA ANTTI ON BEST EDELLEEKIN
T: JARETC