eikä kohmasta havaintoja tällä tontilla
26032007 maanantai
åpoi
11576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Raitis maanantai tänään.
nyt shefu on saanu kesäloman,ku nukkuu yöllä ja
päivällä. Aattelin vaan ku ei oo kirjottanu ava-
usta tälle päivälle jo yöllä.Mut ei se mitään,
jatketaan samaa alkotonta tahtia eteenpäin.
Heräsin herätyskelloon ilman krapulaa, ulukona näyttää olevan hieno ilma, tänään on raitis päivä!
Kokeileppa joskus ihan huviksesi, kuinka pitkään nukkuisit ilman herätyskelloa.
Veikkaan että ainaki neljään asti, voi samperi että se joskus tympäsee ko kusihätä herättää, kännissä ne saatto mennä housuihin mutta näin selvinpäin en kehtaa housuihin päästellä.
paistaa ja raittiina ollaan. Tosin töissä.
Raittiu jatkuu ja jatkuu... toivottavasti forever..
meijän tontilla - ulkona 19.9 ja sisällä 24.3. No pikkusen Aurinko lämmittää ulkomittaria mutta lämmintä on. Kyllä se kesäaikaan siirtyminen tais vaikuttaa lämpötiloihinki - tiijä häntä.
Neljä tuntii raadoin hommia päivällä ja vapaata aikaa jää ihan julmetusti - ei ongelmaks asti - nääs käytin sitä päikkäreihin ja kohtahan pitää ruveta tälläytymään naistenryhmään. Jokohan siellä on kevättä rinnassa - viimeks kyllä oli jo aikalailla levottomat jutut. Puolen viikkoo niille jutuille nauraa kihertelin....yksin.
Juomiset on pysyny kahveissa. Pitäs opettaa tuolle kumppanille miten keitetään veret seisauttavaa kahvia - lirua keittää. Vaan en minä sitä sen tautta heivaa kun muuten on niin mukava ja hiljanen ja sisäsiisti.
Selvinpäin meni viikonloppu, aivan kuten oli tarkoituskin. Tänään ei ole ollut aikomuskaan ottaa miestä väkevämpää ja tämä pitää.
ole kohmeloa eikä humalaakaan tänään! Pihalla tosin on kaljamikko rouan päällä, kävin heittään vähän hiekkaa selkään että pysyis pystyssä etes selvinpäin:))
ja prkle myöhästyin .