Pena keksii jo selityksiä

Hifkin kausi on päättynyt ja loma voi alkaa..... Kesälomaa onkin jo juhlittu ....
Mää en kyllä löisi junioria.....
Penan mitta täyttyy.....
Penan mitta ei täyty......
Penan mitta täyttyy.....
Penan mitta ei täyty.....
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lyö tota jätkää nokkaan! Se soitti suutaan. Meille ei vittuilla, vaikka me pudottiin kesälomalle. Lyö sitä. Pläts! Nyt mä löin sitä turpaan! No voi! Älä sitä lyö! Tä? Älä sitä lyö! Minkätakia? Ei se oo mitään tehny? Ei vai? Ei se on oma A-junnu! Älä saatana! Ketä mä sitte lyön?
Nyt se pääsi karkuun. Ihan sama lyö nyt ketä tahansa!

Äänestä
  • Toi edellinen on hyvä kuvaus tapahtumien kulusta. Siis ihan mitä vaan voi sattua ja tapahtua :)))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tipi ja Jere kirjoitti:

Hifkin kausi on päättynyt ja loma voi alkaa..... Kesälomaa onkin jo juhlittu ....
Mää en kyllä löisi junioria.....
Penan mitta täyttyy.....
Penan mitta ei täyty......
Penan mitta täyttyy.....
Penan mitta ei täyty.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu