Haluan jakaa pätkän siitä teidän kanssa hyvät lukijat;
Elämä on vastakohtien leikkiä.
Tuli vettä kaihtaa, yö aamun tieltä väistyy.
Musta ja valkoinen, välissä harmauden meri.
Hyvää, mutta paheellista, pahaa mutta terveellistä.
Onneksi on päiviä, jolloin vastaparit halaavat ja istuvat yhteiseen pöytään.
huomasin kiva tekstin
6
705
Vastaukset
- hyvä!
Laitampa tähän Positiivareitten tämän päivän aamun ajatuksen.
Elämä on kuin liikkuva ajoneuvo ilman jarruja. Jos tuijottaa liiaksi takapeiliin, etupää on pian puun kyljessä. Juuri tästä syystä takapeili on pienempi kuin tuulilasi.
Kiitos meyri, kun kelpuutat minut "järvenkiertoon" vaikka en ole vieläkään saanut hommattua sitä rekkaria.
Lueppa Symppiksen alotuksesta, mitä oon tänään hommannut!Minullekin tulee positiivarit. Oon vain laiska käymään s.postilla.
Kiitos vihjeestä, menen lukemaan Symppistä.
- Oikolukija
Osaisitpa kirjoittaa vaikka himpun verran,
et tulis lauseet oikehiksi edes yhden kerran.
Et skriivaan opi hevillä on virhe eka rivillä,
missä se on huomaatkos? Se on heti otsikos.Nyt on aika antaa kiitos ja se tulee ihan sydämestä. Olet minun muusani. Sinusta saan voimaa ja luovuuteni kasvaa kommenteistasi. Jos joskus julkaisen runoteoksen, sen nimeksi tulee OODEJA OIKOLUKIJALLENI.
Ps ensiviikolla näytän kirjoittamiani runoja eräälle kirjailijalle.
Mitä pienistä, kun ei pienetkään meistä.
Pieni virhe kaunistaa.
Toiset tekee ja toiset kulkee perässä...
Niin se vain on, että kukin taaplaa tyylillään.
Tässä minun kommentit tähän. Jos jotain virheet haittaa, niin se on hänen ongelmansa. Jos elämässä ei ole muuta tekemistä ja muita ongelmia, niin en voi olla kuin kateellinen.- kutsumus.
mitta on taipumus löytää hyvää kaikkialta. Sanoi Ralph Waldo Emerson.
Hyväähän tässä on se, että me kirjoitamme. Minä ainakin kirjottaisin oikein, jos osaisin. Ja tuleehan niitä virheitä muutenkin, ymmärrettävää.
Kirjoittajat voisi varmaan laskea yhden käden sormissa, jos tänne kirjoittaisivat vaan ne, jotka taitavat nämä suomenkielen koukerot.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1984725Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2043400Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1192944Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562922Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis442850Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132277Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos522268Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552025En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131995Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien681585
