Kannattaa lukea tällä sivustolla olevat asiat ennen kuin Vistaa edes harkitsee. Ruusuinen tulevaisuus?
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/vista_cost.html
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/vista_cost.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kunhan muutama SP tulee, alkaa Vistakin toimimaan hyvin.
kyll kuluu ennenku siitä tulee vakavasti otettava työkaluksi kelpaava
Monella taitaa olla joku aivan eri vista käytössä kuin minulla.Mulla nimittäin Vista toimii ilman ongelmia.
Sama juttu minulla. Mitähän versioita nämä valittajat käyttävät. Itselläni on toiminut asennuksesta lähtien kaikki ilman ongelmia ja toimii edelleen.
Taitaa olla ennemminkin niin että ihmisten asenteiden pitää muuttua Vistaa kohtaan. Minulla Vista toimii ainakin täydellisesti vakavastikin ottaen.
mullakin Vista pelaa moitteettomasti. On joipa nopeampi kuin vanha XP Professional. Taitaa nää muut kirjottelijat käyttää cräckättyjä piraattiversioita?
ja kuukauden tapeltuani, vaihdoin takas vanhakunnon xp:n.
Eipä ole enää kone kiukunnut.
**Eipä ole enää kone kiukunnut.**
Luulen että suurimmat ongelmat ovat koneissa ja käyttäjissä EI KÄYTTÖJÄRJESTELMISSÄ.
Mulla on kanssa Vista ja ei ole ollut mitään ongelmaa näinä parina kuukautena.
Älkää siis syyttäkö Vistaa jos olette poropeukaloita tai koneenne on yhteensopimattomia Vistan kanssa.
Mulla on toiminut Vista täysin ilman ongelmia.
Testasin kaikki nämä Vista versiot
käytössä tällä hetkellä vista home premium
kaikki toimii ei ongelmia ilmennyt
On ehkä vähän nopeampi kuin XP
Kone mulla: pentium 3.2 Giganen muisti 2 Gt
näytön ohjain NVIDIA GeForce 7600GS 256 mt
MSI emo kovalevy samsung 250 ata
>...täysin ilman ongelmia.
On se kumma että näillä mikkismerkonomeilla ei ole vistassaan edes niitä bugeja joihin saa microsoftilta hätäisesti tehdyn hotfixin. ;-)
http://www.theregister.co.uk/2007/03/26/vista_copying_bug/
Toisilla toimii, toisilla ei. Tuo bugi on tietysti ikävä, mutta ei se todellakaan kosketa kaikkia koneita. Virallinen paikko tulee sitten kun se on riittävän tarkkaan testattu, näinhän toimivat myös mm. kaupalliset Linux jakelut.
Sain uuden kannettavan viikko sitten, jossa tehoja kuin pienessä kylässä. Vista on uusi tuttavuus, mutta ei ole ollut mitään ongelmia koko aikana. En kaipaa edellisessä koneessani ollutta XP:tä tippaakaan.
se on kivaa kun saa uuden koneen, mä olen aina ihan itse ostanut, siksi mä tyydynkin Mac:iin
Linkissäsi kirjoittelee todellinen asiantuntija. Koko jutulla ei ole sinänsä mitään tekemistä Vistan kanssa, vaan kopiosuojatun materiaalin ja kopiosuojausta käyttävien laitteiden kanssa.