laina, kuinka helposti saa? kokemuksia?
op:n
vakuudeton
41208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Avasin tilin verkkopalvelulla, otin Visan ja hain lainan. Visan 1000 luotto oli käytettävissä heti samana päivänä. Laina 6000 oli käytettävissä seuraavana. Kortin sain hakea 4:n pankkipäivän jälkeen konttorista.
Tulot ja velat kyseli ja viimeisin palkkakuitti piti lähettää Joustoluoton johdosta. Ei kai se vaikeaa ole, jos hommat on yleensä ottaen kunnossa (vakkari työ, ei merkintöjä ja luoton suuruus suhteessa tuloihin & entisiin velkoihin) eikä mene sinne sitten selittelemään epämääräisiä meriselityksiä.
minkä verran tulosi kuukaudessa ovat?
Varmaan,mut talon ostossa ei riitä pelkkä talo pantiksi pitää olla rahaa ym.vakuuksia lisäksi.
OP:n vakuudetonta kulutusluottoa, kun niillä on se mainoskampanjakin "Onko rahareikiä?" menossa. Tuskin kukaan suunnilleen järkevä luulee hakevansa vakuudetonta luottoa asuntoa tai kiinteistöä varten.
Tosin nykyään saa 100% lainotuksella asuntolainoja, joissa asunto on sitten se vakuus ja vähän pankin takauksesta ekstrahintaa lainakuluihin.