Tampereen bulimikot?

Onko Tampereelta bulimiaa sairastavia? Käyttekö missään syömishäiriöhoidossa Tampereella tai muussa terapiassa esim. tyttöjen talolla? Millaisia kokemuksia?

Olen itse Treelta ja todella yksinäinen. Pian 17-vuotias tyttö, haluaisitko vaihtaa meseosoitetta tai sähköpostia?
5489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

onko? - kyllä on! ryhmäksi asti. meitä on paaaljon.! :/ ikävä kyllä .
tsemppiä parantumiseen

Äänestä

en usko,että suomen toiseksi suurimmassa kaupungissa on sinun lisäksesi muita bulimikkoja.
luulenpa,että olet ainoa.
no joo,vitsit vitsinä.Trellä on varmasti monta monta bulimikkoa ja erilaisia ryhmiä ym,otapa selvää,ota yhteyttä esim kriisikeskus osviittaan,siellä on ainakin ennen toiminut syömishäiriöryhmä(jossa itsekin olin mukana,todella hyviä kokemuksia)

Äänestä

tampereella tämä tyttöjen talo? Olisi kiva nähdä muitakin tamperelaisia samasta ongelmasta kärsiviä.

Äänestä

en ole tampereelta, mutta myös ihan yksin. jos haluaisit mailailla tai jotain olisin kiitollinen. Olisi kiva jutella näistä jutuista:) pistä sähköpostia [email protected].

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..-.-.-.---... kirjoitti:

Onko Tampereelta bulimiaa sairastavia? Käyttekö missään syömishäiriöhoidossa Tampereella tai muussa terapiassa esim. tyttöjen talolla? Millaisia kokemuksia?

Olen itse Treelta ja todella yksinäinen. Pian 17-vuotias tyttö, haluaisitko vaihtaa meseosoitetta tai sähköpostia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu