Kukkia kaduille!

7374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuollaiset valopylväisiin asennettavat ruukut näyttäisi olevan aika helpot toteuttaa omastakin takaa.

Noin metrinen metalliputki jonka keskikohdassa siipimutterein pylvästä puristava metallilenkki ja molemmissa päissä joko kiinteästi putkessa kiinni, tai ketjuissa roikkuva ruukku. Ruukkuja kannatteleva putki voidaan irroittaa helposti valopylväästä kesän päätteeksi löysäämällä vain mutterit.

Luulisi kaupungilta löytyvän sen verran hitsaustaitoisia.

Äänestä

lippispäiset känniset amisjätkät repii ne irti matkalla Lyniin... Kaksi ainoaa aivosolua kohtaa nääs...

Äänestä
  • Laitetaan riittävän korkealle.

    Sellaiset 2 - 2,5 metriä maasta.

    Äänestä

Kerrankin kannatettava ehdotus. Kukkia on kiva nuuhkia. Kesä tulee ja kukat onneksi kanssa.

Äänestä
  • Kyllähän nuo piristäisi muuten niin harmaata katukuvaa.

    Äänestä

  • Sanoi kaupungininsinööri kirjoitti:

    Kyllähän nuo piristäisi muuten niin harmaata katukuvaa.

    Kaupungista ei näytä olevan tuollaisen toteuttajaksi, mutta keskustan eri yrittäjät voisivat yhdessä hankkia tuollaiset omien liikkeidensä kohdalle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bloommaster kirjoitti:

Ja valopylväisiin.

http://www.lamppostbrackets.com/

http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/767715/2/istockphoto_767715_flowering_light_pole.jpg
http://madaboutshanghai.blogs.com/mad_about_shanghai/images/pot_plants_on_a_pole_1_1.jpg
http://images.worldofstock.com/slides/ADT2992.jpg
http://www.bloommaster.com/images/Picture-J.jpg
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/1816592/2/istockphoto_1816592_street_lamp_and_hanging_basket.jpg
http://www.lamppostbrackets.com/images/pic2.jpg
http://www.islandnet.com/beaconhillpark/graphics/311_Hanging_baskets_23K400.jpg
http://www.bloommaster.com/images/munic-1.jpg
http://thumb13.webshots.net/t/44/44/7/45/99/2179745990064924833XKvDTp_th.jpg
http://www.lamppostbrackets.com/images/pic5.jpg

http://www.bcferries.com/files/travelplanning/vicharb.jpg

http://www.pbase.com/alon/image/8266917
http://www.pbase.com/alon/image/8266919
http://www.pbase.com/alon/image/8266942
http://www.pbase.com/alon/image/8266945

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu