Pääsiäinen minulle

harrat

Minulle kristittynä, pääsiäinen on suurin ilosanoma että Jeesus on voittanut synnin, kuoleman ja perkeleen vallan.
Ja kun olen ottanut vastaan Evankeliumin, saan olla osallinen itse myös tuosta voitosta. Joten Pääsiäinen on suuri ILOJUHLA minulle.
Kiitos Jeesus että taistelit vapauden minulle, enkä enää tarvitse olla ilman toivoa pahuuden keskellä.
Kaikki muut munat ja tiput ovat vain paholaisen surkea yritys estää ihmisiä ajattelemasta Pääsiäisen todellista sanomaa.

3

513

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myö_s

      minulle pääsiäinen on kristillisen kalenterin tärkein aika, juhlista suurin. Kristus on syntynyt,mutta että Hän myös kuoli minunkin syntien takia. Minä sain armon, minä saan elää. Siksi minulla on pääsiäinen.

    • Mies täältä...

      Sinä harras tunge ne saatanas perseeseen!

    • Miina I

      Vanha legenda kertoo kuinka Maria Magdalena todisti keisari Tiberiukselle Kristuksen ylösnousemuksesta kananmunan avulla: "Katso tämä muna on nyt kuolleessa tilassa, mutta se kätkee sisäänsä elämän. Samalla tavalla Kristus oli kuollut, mutta Hän nousi kuolleista." Siksi en ymmärrä, miksi munat ja tiput eivät julista sinulle ylösnousemuksen sanomaa niin kuin minulle? Oletkohan yhtään ajatellut noita uskonasioita tarkemmin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      418
      2019
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      195
      1593
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1477
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1386
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1186
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      956
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      917
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      772
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      685
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      665
    Aihe