Napasiirtymä lähenee

noin neljän asteen suuruudella...
6 tunnin aikana... edes takaisin! Pallo vaappuu!
Pian tulee aika jolloin se vaihtaa napojaan!
ja päiväntasaaja linjataan uusiksi.
3938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen ajatellut, miten ihanaa olisi asua maapallolla, jossa napa olisi keskellä Yhdysvaltoja. Bush saisi siellä iglussaan harjoitella retoriikkaa ja englannin kieltä jääkarhujen kanssa :)

Äänestä

kuten Raamattu kertoo "taivaiden voimat järkkyvät".

Äänestä

niinhän tossa tulee käymään että navat vaihtaa paikkaa ja suuria luonnon mullistuksia tulee vaan ei ole ensimmäinen kerta maan historiassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjoisnapa vaeltaa jo kirjoitti:

noin neljän asteen suuruudella...
6 tunnin aikana... edes takaisin! Pallo vaappuu!
Pian tulee aika jolloin se vaihtaa napojaan!
ja päiväntasaaja linjataan uusiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu