Kuinka hyvin

Tietämätön.

vesimies mies antaa anteeksi rakkauselämässä. Mulla on tällainen tilanne: Minun piti valita kahdesta poikaystävästäni toinen ja minä otin sen, joka ei ollut vesimies. Mutta siitä suhteesta ei tullut mitään ja nyt olen katumapäällä ja tahtoisin saada tämän vesimiehen takaisin. Joten pystyykö vesimies antamaan anteeksi. Ja mitä minun pitäisi tehdä että saisin hänen sydämmensä lämpiämään, sillä hän oli aika pettynyt, kun en ottanut häntä.
Ja toinen kysymys olisi tällainen, kun itse olen oinas, niin tuleeko vesimies toimeen tämän merkin kanssa.

9

1583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen oikku

      Kokemuksesta voin sanoa, että suhde vesimieheen voi kehittyä aivan mahtavaksi ja meillä veskarimieheni kanssa oli sitä jo alusta lähtien... Mutta sen verran ylpeä ja jääräpäinen mieheni on, että hän tuskin antaisi anteeksi esim. pettämistä tai huolisi minua enää sen jälkeen takaisin. Eiköhän tuo riipu aika paljon miehestä, mutta monelle voi kyllä olla hieman kova pala se, että on ns. kakkosvaihtoehto, joka otetaan käyttöön, kun ykkönen ei toiminutkaan.

      Ilmeisesti tämä veskarimies siis tietää, että hylkäsit hänet toisen miehen takia? Kyllähän aina kannattaa yrittää, koska kenties hän on niin kiinnostunut sinusta, että haluaa sinut takaisin. Mutta jos mietin ihan omallakin kohdallani tilannetta, niin luultavasti tunteeni olisivat tuon jutun takia ehtineet kylmetä jo sen verran, että eipä paljon kiinnostaisi. Mutta olenkin oinas enkä veskari :D

      • veskarinainen

        Niin, en ole mies vesimies mutta ajattelin vähän samaan suuntaan että en antaisi anteeksi kakkosvaihtoehtona olemista. Ei ehkä niinkään ylpeyten takia, vaan siksi että ihminen joka ei tiedä mitä haluaa, ei ehkä ole vaivan arvoinen.


    • vesimies nainen

      Ei onnistu! Vesimiehet ei pidä epäröinnistä ei ollenkaan ja tuo on sellaista ja pahinta mahdollista! On vähän vaikeaa luottaa tuollaisen jälkeen. Anteeksi varmaankin antaa, mutta tuskin alkaa enää suhteeseen kanssasi. Oinaat ja vesimiehet tulee hyvin toimeen!

      • Tietämätön.

        minulla ole siis minkäänlaista toivoa saada häntä takaisin. Vaikka minä olisin kuinka pahoillani ja yrittäisin selittää hänelle, että miksi tein sen mitä ei olisi pitänyt ikinä tehdä.
        Eikö vesimies mies ole anteeksiantavainen ja eikö hän ollenkaan anna arvoa niille yhteisille hetkille joita vietimme silloin kun seurusteltiin. Eikö nillä ole painoarvoa vesimiehen sydämmessä.


      • ihminen>
        Tietämätön. kirjoitti:

        minulla ole siis minkäänlaista toivoa saada häntä takaisin. Vaikka minä olisin kuinka pahoillani ja yrittäisin selittää hänelle, että miksi tein sen mitä ei olisi pitänyt ikinä tehdä.
        Eikö vesimies mies ole anteeksiantavainen ja eikö hän ollenkaan anna arvoa niille yhteisille hetkille joita vietimme silloin kun seurusteltiin. Eikö nillä ole painoarvoa vesimiehen sydämmessä.

        Älä vaan ala ryömimään se edessä! Ei ole sen arvoinen. Ota se kokemuksena ja kohtalon johdatuksena. Se on merkki siitä, että vesimies ei sovi sinulle.


    • kokenut

      Voisi ajatella että ottaisin takaisin,mutta kostaisin aivan varmasti!tekisin samalla tavalla kuin minua on kohdeltu en pystyisi unohtamaan.
      Oisit valinnut oikein.

    • Tietämätön.

      onnellisesti ilmoittaa, että minä ja vesimies aloitetaan alusta, hän antoi minulle vielä yhden mahdollisuuden, jos petän hänet hänet vielä kerran hän ei enää ikinä anna minulle anteeksi. Hän sanoi vielä että hän ei vielä täysin luota minuun, joka on täysin ymmärrettävää, joten minä annan hänelle aikaa ja tilaa niin paljon kun hän tarvitsee sitä.

      • vesimies nainen

        Nyt älä pilaa teidän juttua enää jos todella rakastat häntä! Pidä tiukasti kiinni rakkaudestanne ja ole luottamuksen arvoinen!


      • Arto-_-

        Tietämätön, luottamus tulee hiljalleen takaisin. Uskoisin että hän kykenee luottamaan sinuun jos ei itse mene möhlimään jättämällä sinua toisen takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      116
      5423
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      436
      1701
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      200
      1203
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1163
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      20
      1159
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1063
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      951
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      951
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      896
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      846
    Aihe