Paavo vikisee...

mutta Anneli senkun porskuttaa! Voittajan on helppo hymyillä, kun ei kihti kiusaa suupieliä.
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et tainnut Kairaamo lukea Iltalehteä maanantaina. Lipponen on edelleen suosituin ehdokas pääministeriksi. Tutkimuksessa 40 % kannatti Lipposta ja 30 % Jäätteenmäkeä. Ts. kansa ei vielä oikein usko Jäätteenmäen taitoihin ja kokemukseen noinkin vaativassa tehtävässä. Voisi olla muutenkin syytä harjoitella ministeriyttä jollakin vaatimattomalla salkulla ennen pääministerin pestiä.
Eikä tietenkään voi unohtaa sitä kumpi sai vaalipiirissään enemmän ääniä...

Äänestä
  • selityksiä piisaa. Demarit(Lipponen television suuressa vaalikeskustelussa) ilmoitti, että nämä ovat pääministerivaalit. Voittajasta ei liene epäselvyyttä kuin demareilla. Onhan Lipposella tietenkin kova kannatus pääministeriksi kokoomuksen joukoissa, mutta kannattaako entisen vasemmistopuolueen olla siitä ylpeä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kairaamo kirjoitti:

mutta Anneli senkun porskuttaa! Voittajan on helppo hymyillä, kun ei kihti kiusaa suupieliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu