Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Hoitamatotoman taudin jälkitauti?

Jos on joskus jäänyt jokin tauti hoitamatta ja siitä on seurannut jotain komplikaatioita. Niin näkyykö sukupuolitauti enää testissä jos jälkitaudin jälkeen menee käymään?
4398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hoitamatta!

Äänestä

eihän se enää näy testeissä kun on jo jälkitauti tullut jota on vaikea parataan.

Äänestä
  • No kylläpä suurin osa taudeista näkyy... ihan vaan esimerkkinä hiv, kondylooma, herpes jne.

    Äänestä

  • ylihoitaja kirjoitti:

    No kylläpä suurin osa taudeista näkyy... ihan vaan esimerkkinä hiv, kondylooma, herpes jne.

    mitä tarkoittaa suurin osa? mitkä ei esim näy?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leena234 kirjoitti:

Jos on joskus jäänyt jokin tauti hoitamatta ja siitä on seurannut jotain komplikaatioita. Niin näkyykö sukupuolitauti enää testissä jos jälkitaudin jälkeen menee käymään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu