Loimaalla ja lähikunnissa on monta mukavaa asiaa. Töitä on aika hyvin tarjolla. Yksityiset palvelut pelaavat ja terveyspalveluissakaan ei ole muuta kuin hyvää sanottavaa. Kyllä elämä on vain mukavaa.
Mikäs on eläessä
Kyä näin on
111124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaupungin hallinnossa ei mikään toimi. Johtajia lisätään. Siivoojat ja perushoitajat saa mennä. Oikeudenkäyntejä sadasta asiasta johtoa vastaan ja vielä häviävätkin niitä. Kukaan ei tiedä millä sivistystasolla liikutaan paskanhajukaupungissa. Naistereilla ja merkonomeilla kun on sivistys jäänyt sikalan kulmalle kotoa lähtiessä. jne... jne.. Mukavaahan Loimaalla on asua, kun ei ajattele, tai kykene siihen.
Niin tosiaan. Hyvä entinen kaupunginjohtaja tai kaksihan heitä on. Harvassa vielä taitaa olla kaupunkineuvoksen kaltainen eläkeiän ahkeruus eli sekin on Loimaalla keskitasoa parempaa.
Vasemmisto on Loimaalla myös selkeästi vasemmisto. Ei taivu Lauri Tianen mihinkään porvareiden tarjouksiin vaan pysyy ryhdikkäästi luokkakantaisella linjalla. Hyvä hyvä.
on ajanut ohi vasemmiston 60-70-luvun edistyksellisyyden.Mitään uutta ei saa suunnitella tekemisestä puhumattakaan.
Hävetkää vasemmistoliitto ja demarit Loimaalla.Ajatte vanhoja mielikuvia muistellen parin "Nikita-karvahatun" verran oikealta porvarienkin ohi taantumuksellisuutenne takia.Työpaikkoja ja yrittäjyyttä Loimaa tarvitsee!
Olet jäänyt molemmista ulos. Lenkki on poikki.
Enemmän näyttää siltä, että teidän vasemmistolaisuus on piilosta kurkkimista. Tarvittaessa uskallatte huutaa että auringossa on valoisampaa ja kauas on pitkä matka". Sitten taas piiloon ja olemaan niin porvaria että...
Loimaalla on mukava käydä autokauppaa. Monenlaista ajopeliä löytyy. Laatuautossa voi itse ottaa vielä kahvikupposenkin mietinnän lomassa.
Vaan ihan rehellisen röyhkeesti käytät tätä mainostamiseen. Älä viiti! Lue säännöt.
Niin unohtui viestistä etten sieltä autoa ostanut tällä kertaa, mutta autoja olen siellä huollattanut monet kerrat. Kyseessä oli rehellinen palaute - ei mainonta, mutta totta kai hyvä kello kuuluu. Vai mitä?
hyvät autoliikkeet mulla loimaalla on niin hyvät että