Vaatimaton mies!

Väyrynen se on vaatimaton mies, tyytyy vähään kun ei vaadi kuin yhtä tai korkeintaan kahta paikkaa, joko ministerin tai puhemiehen ;-) Hyvä kun lappalaiset osasivat valkata kaikkien joukosta noinkin paljon kansaa ajattelevan miehen ;-)
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kumma mies on Väyrynen. Saattaapi hajoittaa eduskunnan ennekuin ite ees ehti sinne.
Moni ei pysty tuohon.
En sano, että olis kunnia kuitenkaan. Hävettäähän tuo näin lappilaisena, vaikken sitä äänestänytkään.

Äänestä
  • Eikös se Jäätteenmäki ollut ensimmäinen keskustalainen, joka samaan hallituksen hajoittamiseen jo pyrki? Taisi olla vähän Annelissa samaa verta kuin Paavossakin.,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


P.V kirjoitti:

Väyrynen se on vaatimaton mies, tyytyy vähään kun ei vaadi kuin yhtä tai korkeintaan kahta paikkaa, joko ministerin tai puhemiehen ;-) Hyvä kun lappalaiset osasivat valkata kaikkien joukosta noinkin paljon kansaa ajattelevan miehen ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu