Mistä (netissä) halvimmat Fuzzi Bunz vaipat?

aloittelija-alma

Osti 2 vaippaa huutonetistä käytettyinä ja vaikuttaa siltä, että nyt löytyi se vaippojen mersu. Aivan mahtavan hyvä vaippa! Meillä vaippapylly on vasta 2kk, ja lähinnä harsoja ollaan käytetty alussa, joten monta vaippaa vielä tarvitaan.
--- Mistäköhän saisi halvimmalla noita FuzziBunz vaippoja ja niiden imuosia? Tarvitsisin ainakin 5 nyt aluksi.
---Kiitos paljon jos neuvotte!

13

20757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muilta foorumeilta

      Kestovaippainfolta voi kysellä keskustelupalstan kautta jälleenmyyjien tarjouksia.

      Vielä parempi kyselypaikka on yahoon mainoslista. Sieltä tavoitat paljon fuzzien jälleenmyyjiä.

    • justiinsa

      www.miniliini.com 6kpl 108e sisältää postikulut, joten oli halvin mitä löysin.

    • öööööö

      Tuolta 5 kpl vaippoja 5 kpl mikroinserttejä 89€

      • eeeeliis

        Kun tulee postikulut, niin vaipan hinnaksi tulee 19,30 e/kpl. -
        Tilasin jenkeistä aikaisemmin, mutta sitten kerran jäi tulliin ja maksoin tariffin ja alvin, joten sekään ei aina kannata.
        Toi saattaa olla halvin toi Miniliini tosin niitä on paketissa 6 eli aika paljon, siellä tulee hinnaksi 18e/kpl kun ei oo postikuluja. En ole nähnyt missään halvemmalla, mut niitten sivuilla onkin, että ne tuo ne itse jenkeistä, eli ei osta tukusta suomesta.

        Huutonetissä niistä saa kyllä käytettynäkin hyvän hinnan (olen myynyt jo melkein kaikki, mutten osta niillä hinnoilla). Voi kun sais uuden vaipatettavan pian!


    • ostin 8 mersua

      Vaippatalosta saa 5 tai enemmän Fuzzia 16,90kpl!
      Itse tilasin 8 ja postituskin oli ilmainen!

    • saa halvimmalla

      Mukelomestasta ostin vaipat 15 euron kappalehintaan. Postikulut tulee päälle, mutta silti halvempi kuin vaippatalo. Hieno kauppa ja nopeat toimituksetkin :)
      Liikkeistä saanee myös ilman postikuluja.

    • Suloisuuus
      • LaskoPivo

        Halvin löytämäni on vauva & veli. Vaikka sivut ovatkin köyhän näköiset, kyllä palvelu toimii!
        10 vaippaa maksaa 150 ja risat ja kun tilaa yli 150:llä, ei tule postikuluja.
        Itse tilasin tosin bumbeesta, kun halusin vähän erilaisia kuoseja.
        t.Kestoilija


    • Kestoillaan

      Monesta paikkaa löytyy. Vertailtuani paikkoja huomasin että bumbeezissa on eniten värivalikoimaa kuten myös jutta.fi tarjoaa paljon värejä. Jutalla on hinnat vaan hieman kalliimmat. Joten itse päädyin http://www.bumbeez.com

    • rekisteröitymätön84

      www.babykind.co.uk
      Tulee briteistä, joten on EU:n alueella, joten ei huolta tullista.
      TIlasin tuolta 6 kpl fuzzeja. Yhteensä hinnaksi posteineen 88e.

    • -
      • ++

        Tuossa huutonetin kohteessa myydään vain vaippaa, ei sisääntulevaa imua. Eli jos joutuu imun (imut) ostamaan vielä muualta, nousee hinta hyvin likelle verkkokauppojen uusien vaippojen (15-18e) hintaa.
        Ja kyseessähän huutokauppa, hinta voi vielä nousta.


    • Tuplamamma

      Minä käytin Fuzzeja kaksosten kanssa vaippaiän alusta loppuun. En ostanut inserttejä vaan tein ne itse (tai teetätin sukulaisilla) vanhoista pyyhkeistä. Sain aina juuri sen verran täytettä kuin tarvittiin, yöksi paksummin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6612
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6191
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3063
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2544
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2195
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1345
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe