A4:n nykiminen vapaalla

Kertokaapa missä vika kun vm.2000 A4:n nykiin/tuntuu että "pomppii" kun lähden vapaalla paikaltaan alamäkeen?

Auto siis tuntuu että nykii/pomppii ensimmäiset metrit jonka jälkeen ei mitään ongelmia.

Jarrulevyt kierot vai missä vika?

Ei ravista rattia kovempaa ajettaessa etc.
2413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskin levyt ovat kierot, jos vain liikkeelle lähtiessä tuntuu. Pitäisi potkia ratille/takamukseen, riippuen missä päässä ovat kierot, jos ovat. Käsijarruhan voi jumittaa ja irtoaa paukkeen tai "pomppimisen" saattelemana. Eiköhän tuossakin ole takalevyihin integroidut käsijarrurummut takana kuitenkin.

Äänestä
  • rumpuja A4:ssä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liikkeelle lähdettäessä ??? kirjoitti:

Kertokaapa missä vika kun vm.2000 A4:n nykiin/tuntuu että "pomppii" kun lähden vapaalla paikaltaan alamäkeen?

Auto siis tuntuu että nykii/pomppii ensimmäiset metrit jonka jälkeen ei mitään ongelmia.

Jarrulevyt kierot vai missä vika?

Ei ravista rattia kovempaa ajettaessa etc.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu