Täysi palkka ja veroton kulukorvaus juoksevat Merikukalle koko poissaoloviikon ajalta. http://www.iltasanomat.fi/
Vanhasen kakkosessa
hyvät edut
7215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sulakkeet.
sinäkin olet maksumiehenä.
Saulilla on millä maksaa. Vetää köyhiä höplästä.
Merikukka Forsius
lomailee parhaillaan viikon ajan Kanarian saarilla. Forsiuksen loma ei lehden mukaan vaikuta hänen ansioihinsa euron vertaa. Täysi palkka ja veroton kulukorvaus juoksevat koko poissaoloviikon ajalta.
Forsiuksen palkka on lehden mukaan 5400 euroa kuukaudessa, ja sen päälle hän saa verotonta kulukorvausta 1316 euroa kuukaudessa. Huh huh sentään, onpa hieno työnantaja!
Nyt kun haikaillaan huonon äänestys aktiviteetin perään ja ihmetellän, mitä pitäisi tehdä sen nostamiseksi, olisi ensiksi edustajien (eduskuntalaitoksen)itsensä katsottava hyvin tarkasti peiliin. Paavo Väyrysenkään pelleily ei varmasti edesauta eduskunnan arvovallan nostoa.
samaa massaa.
Tarvitaan piristystä arkeen.
poissa töistä eikä viitsi edes ilmoittaa kenellekään vaikka on KANSAN EDUSTAJA sanan varsinaisessa merkityksessä.
edustajilla alkaa kesälomatkin aika pian, joten lomanpitäminen nyt on aivan huuhaata.
osaa olla aika häv..... mutta keskusta tästä tulee kärsimään