Sanomalehti Karjala kirjoittaa:
Maineikas Alangon perhe Joensuusta sai Karjalaisen Kulttuurin Edistämissäätiön myöntämän ensimmäisen Karjala-kulttuuripalkinnon....
Opetusneuvos, filosofian tohtori ja lausuntataiteilija Anna-Liisa Alanko (äiti) ja Helsingin kaupunginorkesterin viulisti Satu Alanko-Rautamaa (sisko) vastaanottivat palkinnon. Veljekset Ilkka (Neljä Ruusua), Petri = Radion sinfoniaorkesterin huilisti ja Ismo (Hassisen Kone, Sielun Veljet jne.) olivat estyneet kiireittensä vuoksi saapumasta tilaisuuteen.... PARHAIMMAT ONNITELUNI!
Alangon perheelle Karjala-kulttuuripalkinto
6
1449
Vastaukset
- lokaajakuita
mennyt todella oikealle taholle! Alangon perhe on Joensuun seudun tunnetuin taiteilijaperhe. Kunnioittavat onnittelut heille.
- Lalli
Nuo jätkät, olis pitänyt hukuttaa heti synnyttyään.Olis maailma säästynyt tuolta karmealta MÖLINÄÖLINÄLTÄ!
- ari ari ari-pekka nikkola
Sinun pitäs lalli vaa käsittää se fakta että sä et ymmärrä taidetta enkä kyllä tiedä ymmärrätkö mitään muutakaan, mutta voisit antaa muille sen taiteen ymmärtäneille rauhan keskustella taiteen suvereenista tuottajasta etkä häiritsisi täällä lapsellisine kommentteinesi. Suorastaan saatanan lapsellisine! Joten jos palaat sinne antti tuisku palstalle nii hyvä on..
- Poistoon tuollaiset
Lastentappajat.
- Hamara
ari ari ari-pekka nikkola kirjoitti:
Sinun pitäs lalli vaa käsittää se fakta että sä et ymmärrä taidetta enkä kyllä tiedä ymmärrätkö mitään muutakaan, mutta voisit antaa muille sen taiteen ymmärtäneille rauhan keskustella taiteen suvereenista tuottajasta etkä häiritsisi täällä lapsellisine kommentteinesi. Suorastaan saatanan lapsellisine! Joten jos palaat sinne antti tuisku palstalle nii hyvä on..
"Sinun pitäs lalli vaa käsittää se fakta että sä et ymmärrä taidetta enkä kyllä tiedä ymmärrätkö mitään muutakaan"
Ai saatana, kun kylet repee..noista "asiantuntia lausunnoista"
- tairetta-se-o
paljo o pankinjohtaja-isä mahdollistanut
o se hianoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan kisa (asialliset kommentit)
Yksi, ikuinen umpityperien ketjujen aloittaja.. voidaanko tehdä joka kerta ilmoitus moderaattorille.. josko katoais bittiavaruuteen.. Mutta siis: uinn5714526En haluaisi uskoa että miehet ajattelee vain munallaan,
mutta taas sain olla väärässä. Eli.. törmäsin männäviikolla puolituttuun mieheen työmatkalla. Hän kertoi, että viettäisi juhannusta minun kotikaupun5604018Somalisulhanen syö Sara Siepin suosiota
Ei kelvannut Sara Sieppi enää kummankaan iltapäivälehden juhannustytöksi. muutenkin tykkäysmäärät näyttävät laskeneen ja ilmeisesti myös Saran seuraa2073665STEFULLA OLI KOVA IKÄVÄ SOFIAA!
Lennätti naisen Hankoon koko juhannuksen ajan ! Tosi rakkautta ilmassa. Taisi tulla kihlat ja häitä vietetään !881827Martina kisan kärjessä
Kisa on käynnissä. Käsipohjauinti vetää kisaajien kädet hapoille. Martinan ranne on jo kivulias.1941592Nyt päästän sinusta irti nainen. Minun olisi pitänyt tajuta tämä jo paljon aikaisemmin.
Et ole kenenkään oma. Hyvästi jää.651499Yhden viestin päässä
Voisit juuri tälläkin hetkellä olla tässä vieressäni. Silittelisin ja paijaisin sinut puhki.561131Abortti on kiellettävä Suomessakin
Feministinen ajatus raskaudesta, ja sen keskeyttämisestä, jota Suomessa usein tarjoillaan ainoana mahdollisena, on kummallinen. Argumentti, jonka muka5921038- 941009
- 55913