Myytävien asuntojen

Oletteko huomannut, että myynnissä olevien asuntojen määrä on räjähtänyt käsiin? Muutama kuukausi sitten omassa kaupunginosassani oli puoli sivua ilmoituksia Etuovessa ja nyt yli kaksi sivua. Onko tämä normaalia vuodenaikaan liittyvää vaihtelua vai merkki markkinoiden tilasta?
2731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Korkojen nousu on välittäjien mukaan pidentänyt myyntiaikoija, jonka seurausta on sitten se, että lehdessä on enemmän ilmoituksia. Katsotaan kun korot vielä vähäsen nousee, niin saattaa tulla vielä enemmän myyntiin, kun kaikki ei veloista selviä

Äänestä
  • Kyllä kohta saa halvalla niiltä jotka ovat ostaneet velaksi. Velkaa pitää ottaa silloin kun kukaan muu ei ota, nyt ollaan menossa pieleen kuten 90 luvulla. Ostin velaksi osakkeen 90 luvulla kun muut ei ostaneet, nyt vuokralaiset on maksaneet osakkeen ja hinta on nelikertaistunut. Odotellaan taas romahdusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


määrä kasvaa kirjoitti:

Oletteko huomannut, että myynnissä olevien asuntojen määrä on räjähtänyt käsiin? Muutama kuukausi sitten omassa kaupunginosassani oli puoli sivua ilmoituksia Etuovessa ja nyt yli kaksi sivua. Onko tämä normaalia vuodenaikaan liittyvää vaihtelua vai merkki markkinoiden tilasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu