näin se menee

Koskahan kokoomustaiset laulavat työväenmarssia? Niinistö lupasi olla työväen "resitetti", vaalipuheissaan, petti perkele, nyt kokoomus on Suomen Toivo, vaan nyt taita työväki unohtua!!!!
Voi meitä!!!!! Mitähän tästäkin Toivosta tulee...
Hakataanko päätä seinään, ja kirjoitetaan pöytäkirja .......
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lakko-oikeuteen puuttuminen tulee olemaan
ensimmäinen kokoomuksen toimenpide hallituksessa.

Toisekseen emme tule Amerikan mallin mukaan jatkossa sallimaan työpaikoilla minkäänlaista poliittista keskustelua.

Puoluejohto.

Äänestä
  • Kuule, kuules

    amerikassa sitä vasta lakkoillaankin. Ja oikestolaisia ovatten kaikki. Kiinassa ei lakkoilla. Ja vasemmistolaisia ovatten.

    Porvari sallii lakon, muttei laitonta.

    Äänestä

  • täsä maasta lakko-oikeus aikoihin. Sen poisto olisi kommunististen maiden tyyliä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työväenmarssi kirjoitti:

Koskahan kokoomustaiset laulavat työväenmarssia? Niinistö lupasi olla työväen "resitetti", vaalipuheissaan, petti perkele, nyt kokoomus on Suomen Toivo, vaan nyt taita työväki unohtua!!!!
Voi meitä!!!!! Mitähän tästäkin Toivosta tulee...
Hakataanko päätä seinään, ja kirjoitetaan pöytäkirja .......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu