Keskusta - Kokoomus ? hallitus. Siinä on Suomalaisten suuri toivo! Kansan on turvallista olla luottavainen, sillä vihdoin sosialismi nujertuu ja Vanhasen ja Kataisen yhteityöllä hyvinvointi nousee. Ja varmasti nousee ja sorto, syrjinta kitketään maasta.
Nyt on suomalaisten riemun päivä. Riemun päivä, koska työmies saa hyvän palkan ja työttömyys häipyy lähes olemattomiin maasta.
Nyt on suomalaisten riemun päivä. Riemun päivä, koska työmies saa hyvän palkan ja työttömyys häipyy lähes olemattomiin maasta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kunnon palkka. Paljonko arvelet työmiesten palkkojen nousuprosentiksi?
jos kysymykseesi vataisin niin kuin SAK-kapitalistiajattelun tavalla, antaisin väärän vastauksen. Kysymykseen tarvitsee vasta tasa-arvotupon periaatteesta käsin.
Periaaten mukaan suuripalkkaisen prosenttuaalinen nousu on hillitympi, kuin pienipalkkaisen. Alkuvaiheessa pienipalkkaisen nousuprosentti voisi olla noin kaksikertaa suuripalkkaisen. Näin saadaan tuloerojen kasvu hidastumaan ja tasa-arvo lisääntyy. Tämä ei ole helppoa tehdä, koska ay-mafia poikotoi tasa-arvoistavaa palkkakehitystä.
ovat onnellisia.....Ainakin LBGT-porukat!
Pääsemme viimeinkin eroon noista mitäänsanomattomista sossupressoistakin. Seuraava pressa, jos sellaista enään meille valitaan, on porvaripuolueista.
SAK on myös tajunnut, että sen tehtävä on jotain muuta, kuin vain sos.dem-puolueen poliittinen tukikeppi. Onhan sen jäsenistössä muitakin, kuin vain kommareita ja sossuja.
Tai bi.