Vespa ET 2 vai LX 50 kumpi parempi?

Hei, olen yksin elelevä neitokainen ja haluan ostaa "aidon" Vespan.Tarvitsisin vähän apua valinnassa. Nyt minulle on käytettynä tarjottu 05 mallista ET2 ja LX 50, mitä Miehet sanotte kumpi parempi vaihtoehto ajokilometreja molemmilla suurin piirtein sama määrä takana.
Kiitos avusta!
3764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niistä pyydetään

Äänestä
  • Molemmissa sama pyynti

    Äänestä

Terve Keiju

Meidän perheeseen ostettiin 1000km ajettu et-2 vm.2000.
Vespa on kuin uusi ja toimii hyvin. 2-T kuuluu mielestäni vespan "lookkiin" ja niinpä päätimme ostaa tämän. Mitään "pakokaasuhajuja" ei Vespalla synny. 2-T huollot ovat hiukan halvempia kuin 4-T.
Olen itse ajanut tällä Vespalla ja uudella Daelim skootterilla, Daelim on selvästi tehottomampi ja uupuu mäkiosuuksilla.
Tarkista että ET: on rekisteröity kahdelle, voit kyllä itse hoitaa rekisteröinnin myös, mutta siitä tulee kuluja n. 40€.
Vespa ei paljon huoltoa kaipaa ja kyllä se 4-tahtinen on myös hyvä.

Terveisin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eijukeiju kirjoitti:

Hei, olen yksin elelevä neitokainen ja haluan ostaa "aidon" Vespan.Tarvitsisin vähän apua valinnassa. Nyt minulle on käytettynä tarjottu 05 mallista ET2 ja LX 50, mitä Miehet sanotte kumpi parempi vaihtoehto ajokilometreja molemmilla suurin piirtein sama määrä takana.
Kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu