ahman hengiltä Inarin paliskunnan alueella! (HS 31.4) Sama mies on vihreiden aktivisteja tuolla alueella. Oli muuten TV-1 a ohjelmassa esittelemässä Lapin luontoarvoja ja haukkui Kemijärven kaupungin hallituksen pj. lapinmatkailun- ja luonnonsuojelun viholliseksi!
Oikein kunnon "koltta"!
Oikein kunnon "koltta"!
Vastaukset 17
Vanhimmat
??????
Eikö kärsi asiasta puhua? Siinä näkee mitä porukkaa vihreet todellisuudessa ovat! Täysiä roistoja ja anargisteja!
niin katsotaanpas tämä uutinen.
Siellä sivu 12:sta! No samaa paskaahan se on hesarin kanssa! Ostahan lehti ja lue!
ostas kuule vielä Seiska ja Oho niin voit lukea vieläkin ihmeellisempiä "tositarinoita"...
On niitä näköjään olemassa noidenkin lehtien satuihin oikeasti uskovia, mutta meitä on moneen junaan ja aina jää joku toljake asemallekin.
Joka pitää jotain ihmeellisyyksiä sisällään. Toivottavasti syyttäjä valittaa asiasta hoviin, koska rikokseen käytettyä moottorikelkkaa ei tuomittu valtiolle menetetyksi!
TV:ssä esiintynyt Jan Saijets ei ole ollut syytettynä mistään rikkomuksesta missään käräjillä.
Sen sijaan tämmöistä tietoa levittävä henkilö joutuu pikapuoliin leivättömän pöydän ääreen, tutkintapyyntö perättömästä herjauksesta on jo tehty. Perästä kuuluu.
tämän viikon lopun numerossaa. Sivulla 12!
Lue! Sieltä minä sen luin!
Kyllä vihreät saavat selitellä mitä tahansa jotta maine muka puhdistuisi, Eheei- totuus on totuus!
satuja, ja opettele kirjoíttaan Greenpeace ja kun vielä opit että huhtikuussa on 30 päivää...mitä muuten sait päähäsi että olisi joku "Greenbeas"
Siinä oli mainista vielä siitä, että kärjäoikeuden päätös ei ollut oikea, koska rikokseen käytettyä moottorikelkkaa ei määrätty valtiolle menetettäväksi! Vituttaako greenbease terroristi, että teidän edesottamuksista kirjoitetaan! Vedä ilta-sanomat oikeuteen , jos kantti kestää!
varmaan mainittiin että kyseessä oli greenbeas,,,,sut mä vedän oikeuteen paskanpuhumisesta..Niin muuten joko oot kuullut että huhtikuussa on 30 päivää
Mulla on tuossa se lehti avoimena vielä!
Va ovtko vihrepiipittäjät ja gp niitäkin pihidtelleet ==????
on jotain ongelmia kirjoittamisessa vai ootko niin pahasti kännissä että teksti on sen mukaista
kerrohan nyt tarkka teksti...
Greenpeacen poromies teloi ahman kelkalla.
Jatkuu: sodankylän kärjäoikeus on tuomminut Inarilaisen poromiehen eläinsuojelurikoksesta ja metsästysrikkomuksesta. Poromies kiisti meträstyksen, mutta myönsi ajaneensa moottorikelkalla ahman yli kolmekertaa!
-----------------
poromie sai 300€ sakot ja joutu korvaamaan valtiolle
eläimen arvon 2000€
Ilta-sanomat 31.3-1,4-2007
sivu 12!