Kammottavaa meidän Linux -yhteisön

aiheuttamia ongelmia teille.
Vaikka tässä on sodittukin niin nyt käy sääliksi jo!
4354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vielä kammottavampaa on seurata typerien linux-nörttien säälittävää elämää kun he ovat yksin neljän seinän sisällä puristelmassa lukemattomia finnejään. Kammottavan tästä tekee sen että linux-nörtit tekevät itsemurhan kun he tajuavat miten säälittäviä he ovatkaan. Pikaisella hoitoonohjauksella heistäkin voisi vielä saada yhteiskuntakelpoisia ihmisiä jotka voisi elää normaalia elämää.

Äänestä
  • Ei ole köyhiä, eikä kipeitä.
    Köyhällä ei ole varaa tehdä mitään ilmaiseksi.
    Jos tekijät olisi köyhiä olisi laitevaatimuksetkin köyhyydenmukaisia.

    Äänestä

  • Kaikki tuo väittämäsi pätee juuri teihin Wintoysisteihin, ei meihin linuxisteihin:

    "Vielä kammottavampaa on seurata typerien linux-nörttien säälittävää elämää kun he ovat yksin neljän seinän sisällä puristelmassa lukemattomia finnejään."

    Typerä? Typerä olet sinä ja sinä vingut ja finnejäsi puristelet.

    " Kammottavan tästä tekee sen että linux-nörtit tekevät itsemurhan kun he tajuavat miten säälittäviä he ovatkaan."

    Hah, ei mitään itsemurhaa. Ei tässä podeta mitään säälittävää oloa. Tuo vois kyllä päteä sinuun pelle!

    " Pikaisella hoitoonohjauksella heistäkin voisi vielä saada yhteiskuntakelpoisia ihmisiä jotka voisi elää normaalia elämää."

    Ja taas väärin. Teistä wintoysisteista ei tule yhteiskuntakelpoisia vaikka mitä tekis. Sen sijaan esmes minä hoidan asiani, käyn työssä ja on sosiaalisia suhteitakin jopa kodin ja työn ulkopuolella. Voitko sinä wintoy-pelle sanoa samaa omasta elämästäsi?

    Äänestä

Sitten suunnistaa vaikka osoitteeseen forums.gentoo.org ja alkaa neuvomaan 7500 vielä vastaamattomaan viestiin, joista valtaosa on rakkaan linuxin ongelmia. Kummallista miten niin pienellä porukalla voi olla paljon ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seurata paskan tuotteen kirjoitti:

aiheuttamia ongelmia teille.
Vaikka tässä on sodittukin niin nyt käy sääliksi jo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu