Helsingin piirin

Saisimmekos me muutkin selkeän selityksen piirin nykyisestä rahatilanteesta.
Siis varsinkin käteen-nostojen osalta.

Toisaalta kiinnostaisi myöskin minkälaisen "lukaalin" piiri on vuokrannut julistepohjien säilytystä ja käsittelyä varten.

Kiinnostavaa olisi tietää myöskin miten suuria vaaliavustuksia on liikkunut, koska huhut kadonneista rahoista ei ota laantuakseen.
9769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tällä palstalla elävien zompien suhteen tilivelvollinen, ja toisekseen piirin raha-asiat ovat virheettömässä kunnossa. Se joka toisin väittää, tehköön sen omalla nimellään että voidaan saattaa asia lopulliseen päätökseen ko. henkilön kohdalta. Paskan puhuminen on syytä loppua, sillä vaikka te luuserit koitatte tehdä trollejanne anonyymisti, niin viestin lähtöpaikka ja tekijä on esiin saatettavissa. Jos joku tuntee, että hänen pussinsa kestää leuattoman turvan soiton, niin tehköön sen rohkeasti omalla nimellään ja avoimesti. Joku tolkku on kuitenkin myös noilla trolleilla jotka kyseenalaistaa piirin laillisen toiminnan. Niiden lopettamiseen on olemassa keinot, ja niitä käytetään jos touhu ei lopu. Olen vakuuttunut että edes Soini ei tue tuollaista toimintaa, edes henkisellä tasolla.

Äänestä
  • Nykyisen piirijohdon alaisena on tilit ja rahavarat hoidettu ja hoidetaan kuten pitääkin ja ne ovat moitteettomassa kunnossa ja ajan tasalla.
    Toisin oli ennen nykyjohdon kuvaan astumista.
    Epäselvyyksiä kirjanpidossa, joka ei ollut ajan tasalla, käteiskassa katosi "tulipalon yhteydessä" jne.
    Nykyjohto toi ryhtiä ennen täysin ryhdittömään toimintaan ja se on FAKTA.

    Äänestä

Miksi täällä aina jauhetaan Helsingin piirin asioista?On sitä elämää muuallaki ku kehäkolomosen sisällä.

Äänestä

erottavat sinut tietokoneestasi tai otat pillerisi. Ei niitä ole turhan vuoksi määrätty.

Äänestä
  • No,mietitään kukas otti asian esille?

    Jos asiat ovat niin hyvin hoidossa kuin ymmärretään olettaa, miksi siis vanhoista jauhetaan?

    Siis - ei savua ilman tulta.

    Äänestä

erottavat sormosi tietokoneesta tai otat pillerisi. Ei niitä ole turhan vuoksi määrätty.

Äänestä

Eikö kysyjä voi mennä PS-yleiseen kokoukseen ja tiedustella tietämättömiinsä asioihin vastausta.
Yleisellä kokouksella tarkoitan sen piirin kokousta missä kysyjällä äänioikeus. Lopettakaa tällä palstalla em. asioiden tiedustelu ja tehkää parempaa vaalityötä. Onko kirjoittaja puolueen jäsen vai kysymyksien heittelijä

Äänestä
  • täällä ei ongelmia

    Äänestä

  • satakunnasta kirjoitti:

    täällä ei ongelmia

    Olen kuullut, että Satakunnassa olisi meneillään mahtava riita vaaleissa käyteytyistä yhdistyksen varoista, joita jotkut ovat käyttäneet omiin henkilökohtaisiin menoihinsa.
    Kyllä Soinin pitää laittaa Satakunnan hörhöt kuriin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahavarat kirjoitti:

Saisimmekos me muutkin selkeän selityksen piirin nykyisestä rahatilanteesta.
Siis varsinkin käteen-nostojen osalta.

Toisaalta kiinnostaisi myöskin minkälaisen "lukaalin" piiri on vuokrannut julistepohjien säilytystä ja käsittelyä varten.

Kiinnostavaa olisi tietää myöskin miten suuria vaaliavustuksia on liikkunut, koska huhut kadonneista rahoista ei ota laantuakseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu