Vapaavirtaussuodatin ja Dump-valve

Millainen suodatin olisi satkuun sopivin, ja paljonko maksaa. Entä onko kellään kokemuksia Paten dump-valvesta ysisatasessa.
1264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se dump valve ei oikeen sovellu noihin koneisiin, sehän päästää ilmaa ulos ja saban mekaaninen ruisku luulee että se ulos purkautuva ilma meneekin koneeseen ja antaa bensaa sen mukaan, tuloksena on todennäköisesti koneen sammuminen kiihdytyksen päätteeksi.

Jos joku tietää enemmän niin kertokoot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


900turbo'82 kirjoitti:

Millainen suodatin olisi satkuun sopivin, ja paljonko maksaa. Entä onko kellään kokemuksia Paten dump-valvesta ysisatasessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu