"isyyspakkaus"

Moi!
Olen ajatellut koota miehelleni ns. isyyspakkauksen. Huonon mielikuvituksen takia en millään keksi mitä sinne laittaisi. Auttakaahan sen verran, että kerrotte miten itse olette sen koonneet:)
71065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tähän mennessä olen moiseen pakettiin koonnut:
Vaippoja, talkkia, pesuainetta, kuulosuojaimia 5 kpl:n puketti, nenäliinoja isoin pakkaus mitä kaupasta löytyy, Muumipurkki,jonka sisällä kipparilakupiippuja, sisuaski, suklaata, extreme duutsonien todella tehokasta energiajuomaa. muumi kalsarit iskälle, iskälle viivi ja wagner sukat joissa teksti, hopi hopi, vauvalle sukat... yms. Vielä meinaan ruokalapun ostaa yms...Pyyhe vauvalle.
SUkulaiset osti tuttipulloja ja leluja jo ennakkoon, joten en niitä viitsi enää ostaa...Mielikuvitus on kattona...

Äänestä

Sisällöstä en tiedä, mutta kaikkea armeijakuvioista...esim. vaikkapa armeijakuvioinen vaippakassi :) Ihan vaan siksi että tämä tapahtuman voi rinnastaa armeijaan :)))

Äänestä
  • tutti korvatulpat
    batterya tuttipullo
    helistin
    vaippoja kumihanskat
    samalla tekstillä varustetut paidat isälle ja vauvalle ( saa teetettyä)
    piristävää silmänympärysvoidetta
    vauvalle hoitovoide

    Noi nyt ekana tuli mieleen..

    Äänestä

  • vinkkinä; jos oot kyllästynyt kaikkeen vaaleenpunaseen ja -siniseen niin käväse osotteessa sisukas.net sieltä löytyy mm. pääkallotutti yms ja maastokuvioituja vauvan vaatteita.

    Äänestä

ainakin: Mannerheiminlastensuojeluliiton IsäT-paita,muumilaastareita,vauvalle bed time oil,pyykkipoika nenuun isälle;),vauvalle body teksteillä daddy

Äänestä

Poimin oman viestin tuolta muutman kuukauden takaa, tälläsiä silloin kasailin! :)

Moi!

Mä oon just kokoamassa isyyspakkausta!
Tällä hetkellä on kasassa:
(kaikkiin tavaroihin laitan pienen lapun, jossa selitän kaiken tavaran tarkoituksen, esim. Brejk-patukka; kun tarvii taukoa! tai pyykkipoikia; et pystyy vaipan vaihtamaan..)

- isi-tyynyliina
- tuttipullo tutti
- vaavan hanskat, sukat, isin-kulta-body 56cm, joka otetaan sairaalasta tulo vaatteisiin.
- korvatulpat
- lastenlauluja cd
- muutama vaippa, kosteuspyyhkeitä
- ruokalappu
- äidinmaidon korviketta
- kylpylelu ja helistin
- isi-muki
- kirja vauvalle yhteisiin lukuhetkiin
- lasten laastareita
- isi-sukat
- kondomeja :)

Tällä hetkellä menny 54e pakkauksen sisältöön,
vielä hommaamatta jos kaikki löytää edullisesti:

- pyykkipoikia
- Batteryä, että jaksaa... :)
- Brejk suklaata
- sisuja
- Ohjekirja lapsen hoitoon (Meillä ainakin Anttilassa Taaperon käyttöohjekirja tai joku vastaava 14.95e, miehelle sopivaa tekstiä!)
- Paita isälle
- pieni konjakkipullo
- sikari
- isi-pipo

Kaikki nämä pakkaan vaavan ammeeseen, johon ostin lampaantaljan (ulkoiluhetkiin...)!!
Toivottavasti tuleva isä tykkää!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leona kirjoitti:

Moi!
Olen ajatellut koota miehelleni ns. isyyspakkauksen. Huonon mielikuvituksen takia en millään keksi mitä sinne laittaisi. Auttakaahan sen verran, että kerrotte miten itse olette sen koonneet:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu