Tuntuu syövän miestä kun Jokerit pesi ja kylvetti HPK:n niin että ne reppanat ei löytäneet Pasilasta Manskulle ilman et taksi opasti motarin alkuun.
Ja toiset luuserit Koffin miehet, kenellä ei ole koskaan ollut urheilullista käsitystä siitä, että vaikka parempia haukuttaisiin, se ei omaa jengiä tee yhtään paremmaksi. Voisitte kääntää paidan ja mennä Kärppä katsomoon, paitsi et se karalahti lookki ei taida ihan sopia yleiskuvaan siellä.
Ja toiset luuserit Koffin miehet, kenellä ei ole koskaan ollut urheilullista käsitystä siitä, että vaikka parempia haukuttaisiin, se ei omaa jengiä tee yhtään paremmaksi. Voisitte kääntää paidan ja mennä Kärppä katsomoon, paitsi et se karalahti lookki ei taida ihan sopia yleiskuvaan siellä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
avautuu?
Näin ifk miehenä voin ihan reilusti sanoa että parempi että graalin malja olis Helsingissä mihin se kuuluu, tarkemmin sanottuna Nordekjöldinkadulle, mutta kun se ei tänäkään vuonna tule tänne minne kuuluu niin menköön sitten naapurille!
Nordenskiöldinkadulle.. ;)
JustJust, Kuollut hevonen löytyi Nordenskiöldinkadulta aamun tunteina, mutta omaiset eivät osanneet kirjoittaa ko kadunnimeä joten vetivät raadon urheilukadulle ja kirjasivat tapahtuneen: Kuollut hevonen löytyi urheilukadulta.
mutta toi juttuhan menee oikeasti niin, että paskalakit löysivät puukotetun ihmisraadon jne...! URPÅ!
Vain poliisit voivat olla noin yksinkertaisia!!!
meilläpäin kerrotaan juttua vähän toisella tavalla; löytyipä vantaanjoesta hukkunut mies läheltä Heurekaa. Siihen paikalle kaksi vantaan poliisia, totesivat tapauksen ja päättivät kiskoa kuolleen vähän jokea eteenpäin Helsingin puolelle, säästyivät näin paperitöiltä ja saipahan malmin poliisikin jotakin puuhaa itselleen..
Tervehdys;)
Ehken kirjoitustaito olisi hyväksi ihmisille;)
Pari ystävääni harrastaa hevosia ja itse koira ihminen;) Vai poliisiksi olet ehtinnyt opiskella;) Itse hitsari ja varastonhoitaja ja yrittäjyyttä, tietotekniikkaa ja linja-autojenkorienrakennusta viimeisimmäks harjoitellut;)
IFK on Töölön jengi.