Kertokaahan kokemuksianne...ihan kaikki kiinnostaa, kaupat,terveyskeskus yms....
Minkälainen paikka on Ii?
4
1013
Vastaukset
- Eipä ole valittamista
Olen asunut Iissä reilut kolme vuotta enkä voi moittia. Omakotialue on tosi rauhallinen, naapurit tavallisia mukavia ihmisiä. Peruskaupat löytyvät ja tänä vuonna meille tulee Kärkkäinen Express -kauppakeskus Sorosentien tuntumaan. Meidän perheessä kuljetaan Oulussa töissä, aikaa menee alle puoli tuntia hyvää moottoritietä ajaen. Olen sitä mieltä että Ii tulee olemaan todella haluttua asuinseutua tulevaisuudessa juuri hyvien liikenneyhteyksien ja tonttitarjonnan vuoksi.
- juuuuuuuuuuuuuuu......
hirveä tuppu kylä.
- paikkakunta
juuuuuuuuuuuuuuu...... kirjoitti:
hirveä tuppu kylä.
Puttaalaiset ennen solvasi iiläisiä että..jos puttaan pölöjin ja iin viisain vaihtais paikkaa niin iin älykyysosamäärä nousisi hurjasti. Nykyisin voisi solvat toisin päin. Ii on kasvava kylä. Näkyy ihan ohikulkiessa.
- Anonyymi
No ei ne iissä ainakaan mitään ainstaineja ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361984
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102