Kyllä näin on että Kirsillä on sopiva sukunimi, koska aina kun häntä kuuntelee niin "pihalla" on sanan varsinaisessa merkityksessä. Ei ihme että Kummola ja muut älylliset olennot kypsyivät kyseiseen henkilöön. Talk Shown juontajaksikin pääsi vain olemalla naimisissa Saku Tuomisen kanssa, joka on näiden ohjelmien todellinen isä.
Toni "viikingi" Halme olisi saanut koko maasta ääniä aivan älyttömästi. Kyllä näin on.
Toni "viikingi" Halme olisi saanut koko maasta ääniä aivan älyttömästi. Kyllä näin on.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Kummola ja muut älylliset olennot" hahaha
"Toni on Kingi" hahhaa
Onko lisää vastaavia möläytyksiä?
Joo Clubberin kans samaa mieltä...Kummolako älyllinen olento...hihii..hauskempaa en oo kuullut aikoihin...sopii kyllä kuvioon et sama henkilö kehuu Kummolaa ja Halmetta....
Kisoja ei oltaisiin ikinä saatu suomeen ilman Kummolan vaikutusvaltaa. Hän on muutenkin ollut tärkeässä roolissa, kun on suomalaista jääkiekkoa tehty tunnetuksi maailmalla.
Mitä pikku-Kirsi Piha mukamas sai aikaiseksi kansanedustajana ollessaan. Vastatkaa, clubber ja mycos, mikäli aivojenne kapasiteetti siihen riittää.
Missä kohtaa minä puhuin Kirsi Pihasta, mitä?
Ja MM-kisoja on kyllä Suomessa järjestetty ennen Kummolaa ja tullaan myös tulevaisuudessa järjestämään ilman Kalervoakin.
Sama juttu..nuo Kummolan puolustajat eivät osaa edes lukea..En sanonut sanaakaan Kirsi Pihasta ja hänen saavutuksistaan
sama juttu, en sanonut sanaakaan Kirsi Pihasta ja hänen saavutuksistaan....mutta eihän nää Kummola-fanit osaa edes lukea...onneksi Kummola putosi eduskunnasta
Perus kohteliaisuuteen kuuluu antaa vieraille tai tässä tapauksessa haastateltaville rauha sanoa sanottavansa. Päälle ei saa tulla , siis keskeyttää puhetta ( paitsi jos puhuu 10min. monologeja ). Kaikenlainen inttäminen tai raivoaminen ei kuulu sivistyneen ihmisen käytöstapoihin.
Kirsi Piha on aivan sopimaton juontamaan kyseistä tv-ohjelmaa. Minä ainakin olen kiinnostunut niistä vieraista ja heidän ajatuksistaan, en niinkään pihalla raivoavasta Kirsi Pihasta, joka on aivan kamala akka ! Hyi!
Minustakin Kirsi Piha on erittäin epäsopiva juontaja/haastattelija. Eihän haastattelijan tehtävä ole missään tapauksessa esittää omia mielipiteitään, vaan kysyä haastateltavien mielipiteitä eri asioista. Haastattelija ei myöskään saa hermostua haastateltavilleen, ja inttää vastaan. Erittäin epäammattimaista käytöstä!