tilanneet???
kuorikatetta suursäkeissä
9
5656
Vastaukset
- jökloä
Säkkitavarasta ei ole tietoa, mutta puutarhaliikkeistä olen hakeenut peräkärryllä. Viime kesänä kärryllisestä maksoin 20,- ja kärryn vuokrasta vitosen
- viime kesänä
täältä
http://www.klapinetti.fi/product_catalog.php?c=19
Oli kaunista pelkkää männynkuorta. - -linen
viime kesänä kirjoitti:
täältä
http://www.klapinetti.fi/product_catalog.php?c=19
Oli kaunista pelkkää männynkuorta.Aika kallista, meinaan kun kärryllisen saa tosiaan 20-25 eurolla ja kärryyn menee helposti >2 m3. Toi 1 m3 säkki ei pitkälle riitä.
Tuntuuhan määrä toki isolta, kun tavaran ilmoitetaan olevan 1000 litra suursäkissä. Se on todellisuudessa mitätön läjä. - tosiaan noin
-linen kirjoitti:
Aika kallista, meinaan kun kärryllisen saa tosiaan 20-25 eurolla ja kärryyn menee helposti >2 m3. Toi 1 m3 säkki ei pitkälle riitä.
Tuntuuhan määrä toki isolta, kun tavaran ilmoitetaan olevan 1000 litra suursäkissä. Se on todellisuudessa mitätön läjä.hintaa! Mutta jos joutuu kärrin vuokraamaan ja hakemaan itse ei sekään ilmaista ole?
- smaragd2
-linen kirjoitti:
Aika kallista, meinaan kun kärryllisen saa tosiaan 20-25 eurolla ja kärryyn menee helposti >2 m3. Toi 1 m3 säkki ei pitkälle riitä.
Tuntuuhan määrä toki isolta, kun tavaran ilmoitetaan olevan 1000 litra suursäkissä. Se on todellisuudessa mitätön läjä.Kuoriketta saat tilaamalla kuorman vaikka Vapolta tms.Katso keltaiset sivut ja maalajien myynti.Osalla toimittjista on kätevät kauhat,että saapi suoraan koneesta esim.muurien päälle tai kasoihin vaikeimpiin paikkoihin.Ja kuten muissakin maalajien toimituksissa,rahti lohmaisee ison osan kuljetuksista,siksipä kuutiohinta määräytyy kokonaismäärän mukaan.Että jos naapurit tarttee kanssaa voi tilata kimpassa suuremman määrän,niin omat kuutiot tulee halvemmaks.Tuskinpa kuiteskaan yli 40 e/m3,riipuen tietty missäpäin asuu ja missä lähin toimipiste.
- .......
-linen kirjoitti:
Aika kallista, meinaan kun kärryllisen saa tosiaan 20-25 eurolla ja kärryyn menee helposti >2 m3. Toi 1 m3 säkki ei pitkälle riitä.
Tuntuuhan määrä toki isolta, kun tavaran ilmoitetaan olevan 1000 litra suursäkissä. Se on todellisuudessa mitätön läjä.1m3 riittää 10 neliölle.
Pitäisi aina muistaa laittaa 10cm kerros että estäisi rikkakasvien kasvun.Usein näkee että kuoriketta on aivan liian ohuesti. - Kuorike
viime kesänä kirjoitti:
täältä
http://www.klapinetti.fi/product_catalog.php?c=19
Oli kaunista pelkkää männynkuorta.Varmasti on kaunista kuoriketta jos vaan yleensä toimittavat. Lupasivat toimittaa tilauksen mutta mitään ei kuulu. Sitten kun itse soittaa ja kysyy niin sanotaan ettei voida toimittaa, mutta ei viitsitä sitä sitten asiakkaalle kertoa.
- ainakin
www.sepelisampo.fi toimittaa tai voi itse noutaa
- Ruiskaunokki
Tampereelta Aitolahdesta Pojilta löytynee huippu laadukasta männynkuoriketta. Ja eikä maksa kauhiasti, ja palvelukin loistavaa... Kiitos Pojille !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348