varokaa Jämsän Hallissa

Sähkötyö M. Hintikkaa laskuttaa liikaa työstä ja osista! Sekä matkakorvaukset päin peetä.

itse en ottaisi ikinä enää töihin
21094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

viranomaiselle kertominen, jotta asia selväisi. Perusidea on että, molempia osapuolia kuullaan ja sitten voidaan tehdä luoetettvampia päätelmiä.

Mutta, kyllähän tuntiliksalla tekeminen voi joita kuita houkutella. Asiantuntemattomalta on helppo saada rahaa, jos asikas ei valvo ja osaa asioita. Esim. öljykattiloiden kunnostaminen voi usein päätyä ehdotukseen, että poltin hajalla ja pitää hankkia uusia. Mitäs siinä tavallinen asikas tehdä.

Äänestä

Mikä nyt on liikaa. Sulle varmaan pitäisi tehdä ilmaiseksi ja lahjoittaa tarvikkeet ja viikko Vuokatilla tyyliin. Monissako talkoissa olet itse viime aikoina ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiakas-80 kirjoitti:

Sähkötyö M. Hintikkaa laskuttaa liikaa työstä ja osista! Sekä matkakorvaukset päin peetä.

itse en ottaisi ikinä enää töihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu