HPK = HÄMEENLINNAN PRONSSI

KERHO !

Kyllä se nähtiin taas, hitaat hämäläiset palas omalle paikalleen ja taas tuli todistettua että viimevuotinen kulta oli vahinkolaukaus.

5

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HPK4EVER-70

      aina voi voittaa...ei ees joka kerta..mitali on aina mitali..ens vuonna taas kultaa :D

    • Nyt ei ....

      Vuosi sitten HPK:n voittaessa jääkiekon ystävät riemuitsivat: vihdoinkin mestaruus voitettiin taidolla eikä rahalla.
      Tänä vuonna tuli taas siihen kehitykseen notkahdus.

      Mutta eiköhän laji kestä nämä notkahdukset ja ensi vuonna näemme taas joukkueen, joka voittaa jääkiekollisilla arvoilla ja taidolla mestaruudella.

    • peukku68

      on varmaan katkeraa ja tekee kipeää kun piskuinen seura menestyy vuodesta toiseen?

      Muilla seuroilla kun pelaajia vaihtuu niin aloitetaan viisivuotissuunnitelmia nostaa seuraa, mutta täällä se tehdään joka vuosi kun yksi kenttä yleensä ainakin oikaisee rahan perään maailmalle.

      Kullan tulo olisi olllut lähellä ilman että tuomarointi olisi sotkenut koko touhun. On se kumma kun jostakin tuomarista napistaan koko talvi ja sitten se laitetaan viheltämään ratkaisevi apelejä joiden tiedetään olevan vielä aika kiihkeitä ja lastentarhalaisten peleissä on kunnon tuomarit..

      • turhaa

        turha rutista jos kyvyt ei riitä kuin pronssi peliin.


    • Nimetön

      Tämä vuosi osoitti, että viime vuosi oli pelkkä onnenkantamoinen.Muiden loukkantumisten takia.Viime vuonna olisi pitänyt jakaa vain toinen palkinto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      248
      3161
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      19
      1760
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1453
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      132
      1285
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1258
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      78
      1228
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1072
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      972
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      967
    Aihe