OP:ssa ylimääräinen lainan lyhennys

Tyhmä kysymys, mutta miten osuuspankin verkkopalvelussa tehdään ylimääräinen lainan lyhennys...olis kertynyt vähän sukanvarteen rahaa ja vois pikkasen enemmän lyhentää kerralla...en kehtaa pankista kysyä, jos vaikka joku avulias vois auttaa...virkailija puhu kun laina otettiin että siellä on kohta "ylimääräinen lainan lyhennys", mutta kun ei osu silmään, kun yritin etsiä
53875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos et kehtaa pankista kysyä, et saa sitä tehtyä. Lähetä kultaraha-viesti.

Äänestä

jos sulle tulee lasku lainasta kotiin niin maksa samalla viitteellä enemmän. Ja voithan tosiaan lähettää verkkopankin kautta pankiin sähköstä postia ellet tohdi ääneen kysellä..

Äänestä
  • Aattelin vaan että oonko niin sokea ja huono löytämään sitä "ylimääräinen lainan lyhennys" kohtaa, kun semmoinen mulle sanottiin siellä olevan.

    Mutta ilmeisesti semmoista ei ole.

    Olen rohkea ja kysyn pankista neuvoa :)

    Äänestä

  • Mene normaalisti --> uusi lasku ja laita lainan numero maksun saajaksi tilinumerokenttään. Sitten normaalit täytöt ja kun painat hyväksy lasku (tai jotain siihen suuntaan), niin sitten siihen tulee valikko josta voit valita onko tämä ennenaikainen lyhennys, ylimääräinen lyhennys ja sitä kolmatta vaihtoehtoa en ny ulkoa muista.

    Äänestä

  • Kultaraha kirjoitti:

    Mene normaalisti --> uusi lasku ja laita lainan numero maksun saajaksi tilinumerokenttään. Sitten normaalit täytöt ja kun painat hyväksy lasku (tai jotain siihen suuntaan), niin sitten siihen tulee valikko josta voit valita onko tämä ennenaikainen lyhennys, ylimääräinen lyhennys ja sitä kolmatta vaihtoehtoa en ny ulkoa muista.

    Siis millä helkkarilla te olette lainaa saanut kun ette saa näinkin simppelissä ja viattomassa asiassa suutanne auki??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ente kirjoitti:

Tyhmä kysymys, mutta miten osuuspankin verkkopalvelussa tehdään ylimääräinen lainan lyhennys...olis kertynyt vähän sukanvarteen rahaa ja vois pikkasen enemmän lyhentää kerralla...en kehtaa pankista kysyä, jos vaikka joku avulias vois auttaa...virkailija puhu kun laina otettiin että siellä on kohta "ylimääräinen lainan lyhennys", mutta kun ei osu silmään, kun yritin etsiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu