Charaden pulttijako ym?

Tuli hankittua charade '92 ja tarvis tietää sen pulttijako. Onko 4x100 niinkuin toyotoissakin?
Mitäs kivaa tuommoiseen charadeen sais lähinnä jos puhutaan kestävistä virityksistä? Tässä 1.3 litraisessa on kai se n. 90 heppaa että kannattaisko tehdä jotain esim. nokka-akselille??
Muitakin vinkkejä otetaan mielellään vastaan.
1761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mun Charmantissa on ainaski sama pulttijako ku toyotoissa ja sama ku useimmissa japseissakin. Ainaski vanhemmissa. Vitsi ku tääl Turus on yks jätkä joka asuu kai ylioppilastalossa jolla on tosi magee 1.3 charade jota se on kai viritelly. Ainaski se on matalmpi ja siinä on isot kajarit sisällä. Keskikonsolissa ihan tajuttoman kokonen.

Mä ehdotan että sä meet ja ostat K&N ilmanputsarin ja virityspakoputken... jos sulla on säkää löydät virityspakosarjan jostain myös. Niillä eväillä tulee hiukan tehoa.. ainaski vapaampaa käyntiä eikä hinta mee ylivoimaiseks. Muut modit alkaa meneen jo turhan kalleiks. Ainaski saundi muuttuu katu-uskottavammaks.

Kannattaa mielummin lähtee madallus/aluvanne linjalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dhts kirjoitti:

Tuli hankittua charade '92 ja tarvis tietää sen pulttijako. Onko 4x100 niinkuin toyotoissakin?
Mitäs kivaa tuommoiseen charadeen sais lähinnä jos puhutaan kestävistä virityksistä? Tässä 1.3 litraisessa on kai se n. 90 heppaa että kannattaisko tehdä jotain esim. nokka-akselille??
Muitakin vinkkejä otetaan mielellään vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu